23 Ekim 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Umutluyum”
17 Nisan 2011 Pazar 10:40

“Umutluyum”

Rasmussen, operasyona daha fazla uçağın katılması konusunda umutlu

Rasmussen, Libya operasyonuna daha fazla uçağın katılması konusunda umutlu olduğunu ifade ederek, “Kaddafi devrilmeden tehdidin ortadan kalması imkansız" dedi…NATO Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen, ittifak üyesi dışişleri bakanlarından, Libya'daki askeri harekatta daha fazla savaş uçağı kullanılması konusunda kesin bir söz almamasına rağmen, çok yakında hava operasyonuna ek uçakların katılacağını umduğunu söyledi.


Rasmussen, Berlin'deki iki günlük NATO dışişleri bakanları gayri resmi toplantısının ardından basına yaptığı açıklamada, ittifak üyelerinin "ihtiyaç duyulan (sayıda uçağı) sağlayacağının işaretlerini" gördüğünü söyledi.
 

“Umutluyum”

 

Rasmussen, "Çok yakın bir gelecekte, gerekli yardımı sağlayacağımız konusundu umutluyum" ifadelerini kullandı.


NATO komutanı ABD'li Amiral James Stavridis, Muammer Kaddafi güçlerine saldırmak için daha fazla vurucu güce ihtiyaç olduğunu açıklamıştı.


Rasmussen, ABD, İngiliz ve Fransız liderlerlerin, yaptıkları ortak açıklamada, Kaddafi devrilene kadar askeri harekatın devam edeceğini belirttiklerini söyleyerek, NATO'nun bu açıklmayı tümüyle desteklediğini kaydetti.

 

“Kaddafi olduğu sürece ateş kes olmaz”


NATO Genel Sekreteri, "İttifak, Libya'da sivillere yönelik saldırılar devam ettiği sürece operasyonlarını sürdürmekte kararlıdır. Bu tehdidin Kaddafi'nin iktidarda kalmaya devam etmesiyle ortadan kalkacağını hayal etmek imkânsızdır" dedi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ