19 Aralık 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ulan yanıtı
06 Nisan 2011 Çarşamba 11:45

'Ulan' yanıtı

Erdoğan'dan CHP'nin eski lideri Baykal'a sert yanıt

Türkiye Başbakanı Erdoğan, CHP'nin eski lideri Baykal'a "Senin seviyene inmek gibi bir derdim yok. Zaten siyasette millet sana tokatı attı! Milleti bırak kendi partindeki en yakın isimler sana tokat attı, onu bırak aday olmayacağım diyen kişi bir gün sonra aday olarak sana tokat attı" dedi…

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında kürsüye çıktı ve muhalefet partilerine yüklendi.

 

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

"Artık yüzde 8.9 büyüyen, dünyada sözü geçen bir Türkiye var. Muhalefet partileri küçük olsun benim olsun mantığıyla hareket ediyor. Bizim dışımızdaki partiler ya belli bir grubun ya da kumsalların partisi oldu.”

 

“Seviyene inmem”

“Bakıyorsunuz Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP), eski başkanı bana 'ulan ulan' gibi ifadeler kullanıyor, senin seviyene inmek gibi bir derdim yok. Zaten siyasette millet sana tokatı attı, milleti bırak kendi partindeki en yakın isimler sana tokat attı, onu bırak aday olmayacağım diyen kişi bir gün sonra aday olarak sana tokat attı.”

 

“AK Parti'nin taklidinden ibaret”

“1940'larda tek parti olarak milletin taleplerine kulak tıkayan CHP bugün de aynı durumda.

CHP'nin adındaki 'halk' ifadesine bakmayın, bunlar halksız bir Cumhuriyet Halk Partisi, halk yok. Yeni gibi lanse ettikleri her uygulama AK Parti'nin taklidinden ibarettir. Kes, kopyala, yapıştır formülü işliyor.”

 

“Kurduğunuz komploların hesabını verin”

“Millete 'göbeğini kaşıyan adam' diyenler milletten asla destek alamazlar.

Siz aile sigortasını bir kenara bırakın da kendi arkadaşlarınıza kurduğunuz komploların, aile kurumuna verdiğiniz zararın hesabını verin.”

 

“Öfke dilini kullandılar”

 

“8 yıldır söylüyorum, böyle muhalefete can kurban. 12 Haziran seçimlerine çok bildik, çok tanıdık, sürekli çark eden bir CHP ile gidiyoruz. İktidarı 23 milyar dolar borçla devraldık, şu an 5.2 milyar dolara indirdik. Muhalefet hiçbir olumlu öneri ortaya koyamadı, öfke dilini kullandılar. Barış ve Demokrasi Partisi (BDP), nasıl sadece Güneydoğu'ya sıkıştıysa MHP'de kafa tası ölçmekten öteye gidemedi.”

 

BDP rahatsız oldu

“Bölgedeki hizmetlerimiz BDP'yi rahatsız etti. Havaalanının temelini atıyoruz, gelmeye çalışanlar engelleniyor. Duble yolun temelini atıyoruz, gelmeye çalışanlar engelleniyor. Oradaki müteahhitlerin araçlarını yakacaksın. Bu mudur ülkeyi sevmek? Bu mudur Diyarbakır'ı, Şırnak'ı, şurayı burayı sevmek? Bu mudur?”

 

“Bu sivil iradesizlik”

 

“BDP'nin yaptığı sivil itaatsizlik değil, sivil iradesizliktir. Milletin iradesine ipotek koydular. Cuma namazı kıldılar, kutsal dinimizin arasına bölücülüğü soktular.

 

Türkiye'nin umudu yine AK Parti'dir. 8 yıl boyunca rekor şekilde büyüttü.

 

Biz 4 değil 12 yıl sonrasını, cumhuriyetimizin 100. yılını yani 2023'e göre seçimlere hazılanıyoruz. Türkiye'yi 2023'te dünyanın 10 ekonomisinden biri olarak görmek üzere hazırlıklar yapıyoruz." 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ