21 Ekim 2018 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
UKÜ iletişime ağırlık verdi!
03 Eylül 2011 Cumartesi 12:48

UKÜ iletişime ağırlık verdi!

Geleceğin nitelikli iletişimcileri için güncelliğe uygun müfredat !

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) İletişim Fakültesi, toplumsal konulara duyarlı ve toplumsal sorumluluk bilincine sahip, araştıran, sorgulayan, mesleki etik kurallara uyan nitelikli reklamcılar, gazeteciler ve yayıncılar yetiştirmeyi hedefleyerek yoluna emin adımlarla devam ediyor.

 

 

Güncelliğe uygun ders müfredat

 

UKÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hikmet Seçim, günümüz toplum yapısında iletişim fakültelerinin önemine dikkat çekerek UKÜ İletişim Fakültesi’nin de bu bilinçle öğrencilerini ulusal ve uluslararası güncelliğe uygun ders müfredatlarıyla iş hayatına hazırladığını anlattı.

 

Seçim, yaptığı açıklamada “Fakültemizde iki yıl önce bünyemize kattığımız Görsel İletişim Tasarımı Bölümü ile birlikte Gazetecilik, Reklamcılık ve Halkla İlişkiler, Radyo ve Televizyon bölümleri bulunmaktadır.” dedi.

 

 

“Büyük önem gösteriyoruz”

 

Ders müfredatlarını teknolojik gelişmelere göre şekillendirdiklerini ve buna bağlı olarak sürekli güncellediklerini anlatan Prof. Dr. Hikmet Seçim “Fakültemizde bulunan tüm bölümlerimizde teorik bilginin yanında uygulamaya çok büyük önem gösteriyoruz, dolayısıyla programlarımızın belirleyici özelliği derslerimizin uygulamalı eğitim ağırlıklı olmasıdır.” diye konuştu.

 

 

Uygulama alanında deneyim kazanacaklar”

 

UKÜ İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü bünyesinde faaliyet gösteren UKÜ Haber Ajansı ile Radyo ve Televizyon Bölümü bünyesinde bulunan RTV Stüdyosu’nu buna örnek gösteren Seçim, bu birimlerle öğrencilere uygulama alanında deneyim kazanabilmeleri için büyük fırsatlar sunduklarını açıkladı.

 

 

“Öğrenciler iyi olanaklarda hazırlanıyor”

 

Gazetecilik Bölümü öğrencilerinin muhabir olarak görev aldığı UKÜ Haber Ajansı’nda günlük haber akışının tüm diğer ajanslarda olduğu gibi işlediğini açıklayan Prof. Dr. Seçim, UKÜ Haber Ajansı’nda görev alan öğrencilerin, Üniversite’de gerçekleştirilen tüm etkinliklerin ve asıl önemlisi ülkemizde herkesi ilgilendiren bilimsel araştırma ve çalışmaların bilgisini medya aracılığı ile halka duyurarak gazeteciliğin en önemli işlevi olan “bilgilendirme” yi yerine getirdiklerini belirtti. Bunun yanında Seçim, Üniversite’nin resmi yayın organı olan “Gazete”nin ve onun uluslararası versiyonu olan “Gazette”nin de Ajans’taki öğrenciler tarafından hazırlandığını aktardı.

 

 

“Dünyanın sesi ve gözü olmaya adayız”

 

Radyo ve Televizyon Bölümü’yle ilgili de konuşan Seçim, “Bölüm olarak amacımız; Radyo ve televizyonun kitleleri bilgilendirme, eğitme ve eğlendirme gibi işlevlerinin yanında, kamuoyu oluşturmada önemli bir araç olma özelliğini göz önünde bulundurarak, bu alanda kuramsal ve uygulamalı bilgilerle donatılmış, toplumsal ve bireysel değerlerin bilincinde, düşünen ve yorumlayabilen, dinamik ve çağdaş iletişimciler yetiştirmektir.” diye konuştu.

 

“Dünyanın sesi ve gözü olmaya adayız” diye konuşan Prof. Dr. Hikmet Seçim şöyle devam etti: “Bölüm bünyesinde öğrencilerimizin, uygulamalı derslerinde ve projelerinde yararlandıkları, bir radyo-televizyon stüdyosunun yanı sıra, televizyon reji odası ile televizyon ve radyo montaj odası bulunmaktadır. 107.2 frekansından KKTC'ye ve internet aracılığıyla tüm dünyaya yayın yapan CIU FM, öncelikli olarak İletişim Fakültesi öğrencilerine radyo programcılığı, yayıncılık, radyo istasyonu yönetimi konusunda pratik yapma imkanı sağlamaktadır. Ayrıca, üniversitemizin radyosunda öğretim elemanlarımızın denetiminde öğrencilerimiz tarafından yürütülen yayınlar kesintisiz olarak devam etmektedir.”

 

 

“Mezunlarımız önemli mevkilerde çalışıyor”

 

UKÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hikmet Seçim mezun olan öğrencilerinin bir kısmının kendi işlerini kurduklarını, bir kısmının Türkiye ve dünyanın diğer ülkelerinde önemli projelere imza atan şirketlerde görev yaptıklarını, diğer bir kısmının ise devlet kurumlarında iş yaşamlarını sürdürdüklerini belirtti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ