19 Ekim 2018 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ucuz bayram tatlısı sağlığı bozuyor
01 Ağustos 2013 Perşembe 08:20

Ucuz bayram tatlısı sağlığı bozuyor

Ucuza satılan tatlılarda kullanılan tatlandırıcılar mide, kalp ve...

Tüketiciyi Koruma ve Destekleme Derneği (TÜKODER) Eskişehir Şube Başkanı Sülahi Özalp, yaklaşan bayram dolayısıyla artan tatlı satışları konusunda tüketicilere uyarılarda bulundu.

Bayram tatlılarının piyasada değişen fiyatlarla satıldığını ifade eden Özalp, şöyle konuştu:

"Sağlığımızı tehdit eden ve tatlı imalatlarında kullanılan tatlandırıcılara karşı vatandaşlarımızı dikkatli olmaya çağırıyoruz. Bayram öncesinde merdiven altı üretilen, maliyeti düşük, denetimden uzak ve ucuza satılan tatlılarda kullanılan tatlandırıcılar mide, kalp ve damar hastalıklarına yol açıyor. Tatlı ürünleri alacak olan tüketicilerimizin bu konuda dikkatli olmalı ve kalite araştırması yapmalıdır."

'DOĞAL PANCAR ŞEKERİNDEN ÜRETİLSİN'

Şeker-İş Şube Başkanı Ünder de bazı firmaların gıda üretiminde daha ucuz olduğu için doğal şeker yerine tatlandırıcı kullandıklarını savunarak "Tüketicilerimizi Ramazan Bayramı’nın tadını bozmamak adına doğal pancar şekerinden üretilen tatlıları tercih etmeye davet ediyoruz. Türkiye genelinde bu konuya duyarlı pek çok üretici firma pancar şekerine yönelmiştir. İlerleyen günlerde imalat sektöründeki duyarlılık artacaktır" diye konuştu

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ