22 Ekim 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
UBP’li kadınlar Arasta’da
21 Nisan 2011 Perşembe 15:21

UBP’li kadınlar Arasta’da

UBP Lefkoşa Kadın Kolları, Arasta bölgesinde broşür dağıttı

Başbakan ve Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı İrsen Küçük’ün eşi Gülin Küçük ve Süreyya Gürses başkanlığındaki UBP Lefkoşa İlçesi Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyeleri, dün Lefkoşa’da Arasta bölgesinde broşür dağıttılar.

 

UBP Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, UBP Lefkoşa İlçesi Gençlik Kolları ile bazı bakan ve milletvekili eşlerinin de hazır bulunduğu “KKTC Sevdamız Yüceltmek Andımız” sloganlı broşürde, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yaşanan gelişmeler anlatıldı.

 

 

Turizm atağı

 

Broşürde “Turizm Atağı” adı altında, 2011 yılı Anavatan Türkiye’de “Kuzey Kıbrıs Yılı” ilan edilirken, yıl içinde turizmde ve ona bağlı sektörlerde önemli gelir artışı beklendiği, ülkede Eko-Turizm Merkezi olma yolunda önemli yatırımlarla yöresel kalkınmaya kucak açıldığı anlatılırken; “Herşey İnsanımız, Geleceğimiz, Devletimiz İçin” başlığı altında ise, genel bütçe giderlerinin kısıtlanması, üretimi ve geliri artırıcı tedbirlerin olumlu sonuçlarının görüldüğü, 2010 yılında bin 41 işletmeye 34.101.731 TL düşük faizli kredi kullandırıldığı, 2010 yılı toplam ihracatta yüzde 41 artış gözlemlendiği ve 2011 yılının ilk iki ayının ihracat artışının yüzde 84 olduğu belirtildi.

 

“İşletmelere kredi desteği” başlığı altında ise, büyük işletme, kobi, esnaf ve sanatkarın kredi teşviklerinin artırılarak kullanıma sunulduğu belirtilerek, 4 başlık altında açıklama yapıldı.

 

Açıklamada, UBP Kadın Kolları’nın, hükümetin çeşitli icraatları hakkında zaman zaman broşürlerle halka bilgi vermeye devam edeceği de kaydedildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ