19 Aralık 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
UBP krizi ötelendi
14 Nisan 2011 Perşembe 15:54

UBP krizi ötelendi

Küçük, parti içindeki tepkili milletvekilleriyle dün bir görüşme gerçekleştirdi

 

 

 

 

Tepkili milletvekilleriyle dün bir görüşme gerçekleştiren Başbakan İrsen Küçük, vekillerin taleplerini görüşmek üzere Pazartesi Genel Yönetim Kurulu’nu, Salı günü de Parti Meclisi’ni toplantıya çağıracak...

 


Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı Başbakan İrsen Küçük, parti içindeki tepkili milletvekilleriyle dün bir görüşme gerçekleştirdi.

 

Başbakan İrsen Küçük dünkü toplantıda milletvekillerinin gündeme getirdiği konularının birlikte değerlendirildiğini, bu konuların parti yetkili kurullarında da görüşüleceğini söyledi.
Başbakan Küçük, bu amaçla Pazartesi saat 15.00’te Genel Yönetim Kurulu’nu, salı günü saat 15.00’te de Parti Meclisi’ni toplantıya çağıracağını kaydetti.


 

Toplantıya kimler katıldı?


Meclis’teki nisap krizinin ardından dün saat 10.30 sıralarında UBP’nin Köşklüçiftlik’teki binasında yer alan görüşmeye Güzelyurt Milletvekili Türkay Tokel; Girne milletvekilleri İlkay Kamil, Ergün Serdaroğlu ve Necdet Numan, Lefkoşa milletvekilleri Zorlu Töre ve Hasan Taçoy katıldı.
İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu’nun da hazır bulunduğu görüşmeye Genel Sekreter Ertuğrul Hasipoğlu da saat 11:30 sıralarında dahil oldu.UBP  büyük, köklü bir parti


UBP Genel Başkanı, Başbakan İrsen Küçük, toplantı sonrasında basına yaptığı açıklamada, milletvekilleriyle partide son günlerde tartışılan konuları değerlendirdiklerine dikkat çekerek, UBP’nin büyük, köklü ve bazı gelenekleri olan bir parti olduğunu vurguladı.


UBP’nin ağırlıklı konularını çeşitli kademelerinde görüştürmesi geleneği olan bir parti olduğuna işaret eden Küçük, milletvekillerinin gündeme getirdiği konuları kendisinin değerlendirdiğini, ancak konuların parti yetkili kurullarında da görüşüleceğini söyledi. Başbakan Küçük, pazartesi günü saat 15.00’te Genel Yönetim Kurulu’nu, salı günü saat 15.00’te de Parti Meclisi’ni toplantıya çağıracağını kaydetti.


Başbakan Küçük, “Böylelikle arkadaşlarımızın bize taşıdığı konular veya partililerin zaman içinde ilettiği konular partinin yetkili organlarında görüşülecek” şeklinde konuştu.“Önerge girşimi başarısız olacak”

Bir gazetecinin, muhalefetin bugün güvensizlik önergesi vereceğini hatırlatması üzerine de Başbakan Küçük, bu girişimlerin başarısız olacağını söyledi. Başbakan Küçük, güvensizlik önergesi verme girişimini, “muhalefetin içinde bulunulan ortamdan kendi lehine bazı sonuçlar çıkarma çabası” olarak niteledi.

 

“Sıkıntı değil, değerlendirme”


Başka bir gazetecinin, “Arkadaşlarımızın konuları diyorsunuz… Nedir bu konular, sıkıntı nedir” sorusu üzerine ise Küçük, “Sıkıntı değil, konuların yetkili organlarda değerlendirmesi. Arkadaşlarımızla bir görüş farkımız yoktur, ama yetkili kurullarda çeşitli konularda ve açık gündemle bir toplantı yapacağız. Şimdiden belli bir gündem olmadığı için açıklama yapmam mümkün değil” dedi.

Yarınki meclis oturumuna katılım olup olmayacağı sorusu üzerine ise Başbakan İrsen Küçük, “Arkadaşlarımız görevlerinin başındadır” demekle yetindi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ