23 Ekim 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Twitterda cinsellik alarmı!
20 Temmuz 2013 Cumartesi 11:29

Twitter'da cinsellik alarmı!

Twitter, cinsellik ve şiddet içeren medya öğeleri için uyarı sistemini mobil patforma da ekledi

Twitter, kullanıcılarını sakıncalı içeriklerden korumak için yeni bir güvenlik tercihini yayına aldı.

Daha önce web’de geçerli olan uygulamayı mobil platformlar için de kullanılabilir hale getiren güncelleme ile tweetlerin içine yerleştirilmiş cinsellik ve şiddet içeren görseller doğrudan görüntülenemeyecek.

Kullanıcılar Twitter’ın sakıncalı ve riskli olarak gördüğü fotoğrafları içeren tweetlerin altında doğrudan görseli görmek yerine bir uyarı ile karşılaşacaklar. Uyarıda “Bu tweetteki medya öğeleri hassas öğeler içerebilir” ifadesi geçerken kullanıcılar ancak içeriği görmek istiyorlarsa uyarıya tıklayıp görsele ulaşabilecekler.

Twitter’ın “hassas içerik” olarak destek sayfasında tanımladığı medya öğeleri çıplaklık, şiddet ve tıbbi prosedürleri kapsıyor. Böylelikle kullanıcılar tweetler arasında dolaşırken istemsiz olarak rahatsız edici görüntüleri görmek zorunda kalmıyorlar.

Twitter’da bu özelliği aktifleştirmek için ise hesap ayarlarınızdan düzenleme yapmanız gerekiyor. “Tweet Medya İçeriği”nden tercihinize göre “Hassas içeriğe sahip medyaları görüntüle” ya da “Medyalarımı hassas içerikli olarak işaretle” olarak ayarlarınızı güncellenebiliyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ