17 Ekim 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tutuklu yargılanacaklar!
26 Nisan 2011 Salı 15:52

Tutuklu yargılanacaklar!

Uyuşturucu zanlısı Nijeryalılar hakkındaki soruşturma tamamlandı

Abbas ELMAS

 

Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Narkotik Ve Kaçakçılığı Önleme Şubesi’nin 14 Nisan Perşembe günü düzenlediği operasyonda yaklaşık 20 gram Hintkeneviri türü olduğuna inanılan uyuşturucu madde ele geçirmesiyle ilgili kayıp şahıslar bulunamazken, Nijerya uyruklu Ifeangi Nwachukuw, Adulmalik Boloji Yakabu, Ndo Ojeitm Obeten ve Samuel Oluwote Akıntoye hakkındaki polis soruşturması tamamlandı. Mahkemede polis tarafından yapılan açıklamada, Girne’de bir eve düzenlenen operasyon sırasında Dematiede Rex Oruware isimli kişinin evin penceresinden atlayıp kaçtığını belirtilirken, 2 kişinin halen aranmakta olduğunu kaydedildi. Mahkemede olayla ilgili bulguları aktaran Narkotik Ve Kaçakçılığı Önleme Şube’sinde görevli polis çavuşu, narkotik ekiplerinin 14 Nisan günü Girne’de bir eve düzenledikleri operasyonda zanlı Ifeangi Nwachukuw’un tasarrufunda şeffaf naylona sarılı beyaz kâğıt içinde yaklaşık 4 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde tespit edilerek el konulduğunu söyledi.

 

 

Teminata bağlandılar

 

4 zanlı hakkında başlatılan soruşturmanın tamamlandığını belirten polis memuru, zanlıların yargılanıncaya kadar mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmalarını talep etti.

 

Girne Kaza Mahkemesi Kıdemli Yargıcı Melek Esendağlı ise tüm zanlıların 5’er bin TL nakti teminat yatırmaları şartı ile tutuksuz yargılanmalarını emretti. Teminat şartlarını yerine getiremeyen zanlılar Ifeangi Nwachukuw, Adulmalik Boloji Yakabu, Ndo Ojeitm Obeten ve Samuel Oluwote Akıntoye, hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevine gönderildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ