12 Aralık 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
‘TÜRSAB yetkilileri geliyor’
06 Nisan 2011 Çarşamba 14:59

‘TÜRSAB yetkilileri geliyor’

Bakan Dürüst, ziyareti 'bir ilk' olarak nitelendirdi

Yurdagül BEYOĞLU

Bakan Kemal Dürüst, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy ve beraberindeki heyetin KKTC yılı etkinlikleri kapsamında ülkeye gelerek önemli bir mesaj vereceklerini kaydetti.

 

TÜRSAB ve beraberindeki heyetin KKTC’ye gelecek olmasın “bir ilk” şeklinde nitelendiren Dürüst, “bu, KKTC’nin önemsendiği mesajıdır” dedi.

 

Turizm, Çevre ve Kültür Bakanı Kemal Dürüst, 2011 KKTC yılı ile ilgili yapılan çalışmaları Haberdar’la paylaştı. KKTC yılı dolayısıyla Türkiye’de birçok belediye ile çalışmalar yapıldığını vurgulayan Dürüst, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy ve beraberindeki kalabalık heyetin KKTC yılı etkinlikleri kapsamında adaya geleceklerini belirtti.

 

“Bu bir ilktir”

“Başaran Ulusoy ve beraberindeki seyahat acenteleri grubu ayın 14’ünde KKTC’ye gelecek ve iki gün kalacak. Bu, KKTC’nin, turizmciler tarafından önemsendiği mesajı. Sonuç itibarıyla buraya turisti getirecek olan onlar. Oradaki tur operatörleri için bir ilk olacak. TÜRSAB başkanının ve beraberindeki 50-60 kişilik heyetin gelmesi çok önemli” diyen Dürüst, bunun KKTC yılı etkinliklerinin bir parçası olduğunu anımsattı.

 

“Bir milyon turist…”

 

KKTC yılı dolayısıyla tanıtımlara başlandığını vurgulayan Dürüst, “Ben yineliyorum; bir milyon turiste ulaşacağız… Kendi kendimize sahip çıkarsak sonuca ulaşacağız…” diyerek sözlerini tamamladı.


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ