17 Aralık 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TÜRSAB, KKTC’de
15 Nisan 2011 Cuma 14:09

TÜRSAB, KKTC’de

Bakan Üstel, TÜRSAB Başkanı ve yönetim kurulu üyelerini kabul etti

Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Başkanı (TÜRSAB) Başaran Ulusoy ve yönetim kurulu üyelerini kabul etti.Üstel, Turizm Çevre ve Kültür Bakanlığı tarafından organize edilen “TC-KKTC Turizm Çalıştayı” için KKTC’ye gelen TÜRSAB heyeti ve kendilerine eşlik eden Kıbrıs Türk Seyahat Acenteleri Birliği (KITSAB) Başkanı Ercan Keleş’le, Cumhuriyet Meclisi’nde görüştü.

 

“Çalışmalara hız verilecek”


Kabulde konuşan Bakan Ünal Üstel, 2011 yılının Türkiye’de Kuzey Kıbrıs yılı ilan edilmesinin bir gereği olarak TÜRSAB’ı KKTC’ye davet eden KITSAB’a teşekkür etti ve önceden başlatılan projelerin tamamlanması için çalışmalara hız vereceklerini ifade etti.KKTC’nin turizmini daha ileriye taşıma ve bunun tüm yıla bölünmesinin hedefleri arasında olduğunu belirten Üstel, TÜRSAB’a da kendilerine verecekleri destekten dolayı teşekkür etti.

 

“İlişkilerimiz daha sık şekilde devam edecek”


TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy da, KKTC ile TC arasındaki ilişkinin daha sıkı bir şekilde devam edeceğini söyledi. Hem Türkiye’den turist bekleyen ülke sayısının hem de kendilerinin ülke içinde veya dışında tatil yaptıracağı insan sayısının sürekli arttığını kaydeden Ulusoy, yurt dışına çıkmak isteyen insanlara öncelikle KKTC’yi görün çağrısını sürekli yaptıklarını dile getirdi.KKTC’nin kültür varlıkları, üzerinde yaşamış medeniyetler ve doğal güzellikler, endemik bitki ve kuş türleri bakımından gezilip görülecek bir ülke olduğunu ifade eden Ulusoy, bunu iyi anlatmaları gerektiğini, KKTC’nin talih oyunları ile hatırlanacak bir ülke olmadığını, inanç turizminin de geliştirilebileceğini vurguladı. Ulusoy, Türkiye’nin çeşitli yerlerinde gerçekleştirecekleri fuarlarda KKTC’ye istediği yeri verebileceklerini söyledi.

 

“Tanıtıma Önem Verilmeli”


Tanıtıma önem verilmesi gerektiğini vurgulayan Ulusoy, KKTC’nin unutulmuş değerlerinin tanıtım kampanyalarına öne çıkarılması ve hatırlatılması gerektiğini belirtti. KKTC halkının turizm sektörüne sahip çıkmasını da isteyen Ulusoy, “Ben KKTC’deki turizm sektörünü mangaldaki ateşe benzetiyorum üzerinde kül var” diye konuştu.KKTC’nin turistik açıdan sürekli gelişen bir ülke olduğunu kaydeden Ulusoy eğitim ile tanıtımın da buna paralel olarak gitmesi gerektiğini söyledi.TÜRSAB’a KKTC’de KITSAB’a yönelik eğitim merkezi olarak kullanılabilecek bir binanın verilmesini öneren Ulusoy, KKTC’ye her türlü hizmeti vermeye hazır olduklarını kaydetti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ