19 Ekim 2018 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türkiye’de roaming devri kapandı!
03 Mayıs 2011 Salı 11:18

Türkiye’de roaming devri kapandı!

Kuzey Kıbrıs Turkcell, Türkiye’ye giden abonelerine KKTC’deymiş gibi konuşma imkânı sunuyor

Adem KAVAZ

 

Kuzey Kıbrıs Turkcell, Türkiye’ye giden abonelerine KKTC’deki fiyatlarla konuşma imkânı sunduğu kampanyasını kamuoyuna tanıttı. Dün Golden Tulip Otel’de düzenlenen toplantıda KKTCELL Genel Müdürü Dağhan Fellahoğlu, KKTCELL Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Çağlar Uzunali, KKTCELL çalışanları ile basın mensupları katıldı. Türkiye’de Roaming (Uluslararası Dolaşımı) ücretlerini kaldıran uygulamada, KKTCELL aboneleri Türkiye’de arama yaptıkları zaman yurtiçi tarifeden ücretlendirileceği ve arandıkları zaman da herhangi bir ücret ödemeyecekleri bildirildi.

 

 

5TL/100 Kontör ile 60 dakika

 

Kuzey Kıbrıs Turkcell aboneleri 5TL/100 Kontör karşılığında Türkiye gittikleri zaman 1 hafta boyunca 60 dakika konuşabilecekler. KKTCELL aboneleri, Türkiye’deyken Kuzey Kıbrıs Turkcell’i aramalarında dakikası 25 kuruş/6 kontörden ücretlendirilirken, kendilerine gelen tüm aramalarda ise 90 kuruş/25kontör yerine ücretsiz olarak görüşebileceklerdir.

 

 

Fellahoğlu: Önemli bir adım attık

 

Toplantıda ilk olarak sözü olan KKTCELL Genel Müdürü Dağhan Fellahoğlu, Kuzey Kıbrıs için çok önemli bir adım attıklarını dile getirerek sözlerine başladı. İzolasyonlar altında olan bir ülke için yurt dışı aramalarının çok önemli olduğunu vurgulayan Fellahoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

 

 

“Aboneler yüksek faturalardan şikayetçiydi”

 

“KKTC’de yaşayanlar en çok Türkiye’yi ziyaret ediyor. Ziyaretlerinde birçok abonenin yaşadığı çok önemli sıkıntılar vardı. Sağlık, gezme, ticari amaçlı yapılan seyahatlerde çok yüksek faturalar gelmesinden birçok abone şikâyetçiydi. Çok büyük emek sarf ederek ve çok büyük maliyetlere katlanarak abonelerimizin mağduriyetlerini sona erdirdik. Bugün bütün Türkiye eşittir KKTCELL oldu diyebiliriz.”

 

Uzunali: KKTCELL ile hayat daha fazla hayat

 

Kampanya hakkında detaylı bilgileri toplantıda anlatan KKTCELL Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Çağlar Uzunali, “KKTCELL ile hayat daha fazla hayat” diyerek yola çıktıklarını söyledi. Daha fazla hayatın kendileri için daha fazla proje, teknoloji, sosyal sorumluluk ve hizmet olduğunu vurgulayan Uzunali konuşmasını şöyle tamamladı:

 

 

“Roaming dönemini bitirdik”

 

“Geçen yıl yurt dışı aramalarında indirime gitmiştik. Yaptığımız bu indirim ilgi görmüştü. Yeni kampanyamızla Roaming dönemini bitirdik diyebiliriz. Abonelerimiz Türkiye’ye gitmeden ya da Türkiye’de iken İNDİRİM yazıp 2255’e kısa mesaj gönderecekler. 5 TL ve 100 Kontör ile ücretlendiren kampanyada aboneler Kıbrıs’ta konuştukları fiyatlarla konuşacaklar. Türkiye’yi ziyaret eden aboneler ortalama toplamda 3-4 dakika konuşuyorlar. Yeni kampanya sayesinde bunun 10-15 katına çıkacağını tahmin ediyoruz.”

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ