19 Aralık 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Turizmde en iyi yıl
31 Mart 2011 Perşembe 13:40

'Turizmde en iyi yıl'

Dürüst: “2011 turizm açısından geçmiş yıllara göre önde”

Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Kemal Dürüst, turizme dört elle sarılıp çevrenin korunması durumunda bütün halk katmanlarının turizmin nimetlerinden faydalanabileceğini vurgulayarak “2011 yılı turizm açısından geçmiş yıllara göre en iyi yıl durumunda. Bundan sonraki yıllarda da bunun devam etmesi için kalıcı, istikrarlı, sürdürülebilir bir turizm politikası esas olmalıdır” dedi.
Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Kemal Dürüst, bu sabah Hürrem Tulga başkanlığındaki Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkârlar Odası (KTEZO) heyetini kabul etti. Kabulde turizme ara elaman yetiştirilmesi konusunda oda ile bakanlığın işbirliği konusu ele alındı.Tulga: turist sayısını artırmanın yolu eğitimden geçiyor


KTEZO Başkanı Hürrem Tulga yaptığı konuşmada, oda olarak kurdukları mesleki okulda verilen eğitimin bir ayağının da turizm olduğunu, şu anda bu alanda 20 öğrencinin eğitim görmekte olduğunu ifade etti. Hürrem Tulga, bu bacağın nasıl geliştirebileceği konusunda önerileri bulunduğunu, bunları Bakan Dürüst’le paylaşacaklarını belirtti.


Turizm sektöründe de istihdam, kalite ve turist sayısını artırmanın yolunun eğitimden geçtiğine işaret eden Tulga, turizmde mesleki eğitim konusunda Oda olarak ellerinden gelen adımı atmaya hazır olduklarını söyledi.Dürüst: Ara eleman konusunda birlikte hareket edeceğiz


Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Kemal Dürüst ise yaptığı konuşmada, ülkede çalışma yaşamı ve ekonomik yaşam ile doğrudan ilgili olan Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkârlar Odası’nı kabul etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.


Turizme eleman yetiştirilmesine katkı koymak amacıyla ziyaretin yapılmasından duyduğu memnuniyeti de dile getiren Bakan Dürüst, ara eleman yetiştirilmesi konusunda Esnaf ve Zanaatkârlar Odası ile birlikte hareket etmek suretiyle ülkede hem işsizliğin giderilmesine, hem de ekonomik kalkınmaya katkı koyabileceklerini söyledi. Dürüst, bu konuda her türlü katkıyı yapmaya hazır olduklarını vurguladı. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ