19 Ekim 2018 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Turizm için Azerbaycan’dalar
29 Nisan 2011 Cuma 14:16

Turizm için Azerbaycan’dalar

Üstel, beraberindeki heyetle Azerbaycan'da temaslarda bulunuyor

Azerbaycan’da dün başlayan 10’uncu Azerbaycan Uluslararası Turizm ve Seyahatler Fuarına katılan Üstel başkanlığındaki KKTC heyeti, temasları çerçevesinde ilk olarak Türkiye’nin Azerbaycan Büyükelçisi Hulisi Kılıç’ın önceki akşam onurlarına verdiği yemeğe katıldı.Neler yapılabilir?

 

Yemekte, iki ülke arasında turizm alanında neler yapılabileceği tartışıldı ve karşılıklı görüş alış-verişinde bulunuldu.


Azerbaycan’la KKTC arasındaki ulaşım köprüsünün nasıl daha sağlam hale getirileceğinin ele alındığı yemekte, ulaşımda Türk Hava Yolları’nın rolünün ne olabileceği ve teknik olarak neler yapılabileceği konuşuldu.
 

 

İş adamları ziyaret edildi


KKTC heyeti Türkiye’nin Azerbaycan Büyükelçisi Hulisi Kılıç’la dün sabah saat 09.30’da da kahvaltıda yeniden bir araya gelerek görüşmelerini sürdürdü.


Üstel başkanlığındaki heyet önceki günkü temasları kapsamında Azerbaycan’da Türkiyeli işadamlarını bünyesini barındıran Türkiye Sanayici ve İş İnsanları Derneğini ziyaret etti.


Ziyarette, Türkiyeli iş insanlarının Azerbaycan’daki rolünü dikkate alarak, iş insanlarının önerileri ve destekleri istendi.

 

Azerbaycan’daki Türk heyeti görüşmede, KKTC heyetine, Azerbaycan bacağı için başta reklam olmak üzere neler yapılabileceği konusunda tavsiye ve yardımda bulundu.Fuar başladı

Öte yandan Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Üstel ve beraberindeki KKTC heyeti dün gece, Türk Hava Yolları’nın Azerbaycan’a uçuş başlatmasının 20’nci yıldönümü dolayısıyla düzenlenen resepsiyona katıldı. 10’uncu Azerbaycan Uluslararası Turizm ve Seyahatler Fuarı ise, dün başladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ