15 Ekim 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Turizm festivali başladı
16 Nisan 2011 Cumartesi 13:55

Turizm festivali başladı

1’inci Girne Turizm ve Kültür Festivali, 21 Nisan'a dek sürecek

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) ile Girne Belediyesi’nin birlikte düzenlediği; “1’inci Girne Turizm ve Kültür Festivali” başladı..

 

Turizm olgusuna, özelde Girne, genelde KKTC için önemine dikkat çekmek ve sosyal duyarlılık yaratmak amacıyla gerçekleştirilen festival, çeşitli etkinliklerle 21 nisan’a dek sürecek.

 

Dün, GAÜ Milenyum Senato Kongre Merkezi’nde; “Turizmin Yerel Halk Üzerinde Etkisi” konulu panel ile start alan festivalde bugün saat 14:00’te Ziya Rızkı Caddesi’nde karnaval yürüyüşü gerçekleştirilecek.

 

Aynı gün Ramadan Cemil Meydanı’nda yapılacak açılış konuşmaları izleyecek ve ardından Ramadan Cemil Meydanı ile Ziya Rızkı Caddesi’nde; konserler, indirim şenliği ve çeşitli yarışmalar düzenlenecek.

 

Aygın: İş birliği sürecek

 

Öte yandan dün başlayan festivalde açıklamalarda bulunan Girne Belediye Başkanı Sümer Aygın, Sümer Aygın, belediyenin GAÜ ile birlikte gerçekleştidiği festivalden duyduğu memnuniyeti belirterek, panelden çıkacak sonucun ülke ile insanına hayırlı olmasını diledi.

 

Gire Belediyesi’nin GAÜ ile turizm sektörünü oluşturan örgütlerle özellikle turizm konusunda işbirliğinin süreceğini belirterek, bu kapsamda Girne’den Kervansaray’a uzanan 16 km’lik kordon projesi ürettiğini kaydetti.

 

Öner: Halkla bütünleşmek istiyoruz

 

GAÜ Rektörü Prof. Yıldırım Öner de konuşmasında, Girne Belediyesi ile birlikte düzenledikleri festivalin, GAÜ Yönetciler Kurulu Başkanı Serhat Akpınar’ın önderliğinde ülke ekonomi, turizm ve sosyo kültürel yaşamına katkı için gerçekleştirildiğini ifade ederek, Girne halkıyla bütünleşmeyi amaçladıklarını kaydetti.

 

Ulusoy: Eğitim ekonomi için büyük önem taşıyor

 

TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy da, konuşmasında, GAÜ ile Girne Belediyesi’ni turizm konusunda festival düzenlediği için kutlayarak, turizmin eğitim ile birlikte KKTC ekonomisi için büyük önem taşıdığını vurguladı.

 

Keleşoğlu: Katkı koymaya hazırız

 

KITSAB Başkanı Ersan Keleşoğlu ise, birlik başkanı ve Girneli olarak Gaü ile Girne Belediyesi’nn turizm konusunda düzenlediği festivaden gurur duyduğunu ifade ederek, gelecek yıllarda gelişerek devamını sağlamak için ellerinden gelen katkıyı koymaya hazır olduklarını vurguladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ