20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Toyota özür diledi
23 Nisan 2011 Cumartesi 16:09

Toyota özür diledi

Toyota Başkanı, üretimdeki gecikmeler nedeniyle müşterilerden özür diledi…

Japon otomotiv devi Toyota, 11 Mart'ta meydana gelen deprem ve tsunamiden sonra ortaya çıkan parça sıkıntısına bağlı olarak küresel araç üretiminin kasım ya da aralık ayına kadar normale dönmeyeceğini bildirdi.

 

Dünyanın en büyük otomotiv üreticisi Toyota'nın Başkanı Akio Toyoda, yaptığı açıklamada, ülkenin kuzeydoğusunda fabrikalara zarar veren ikiz felaket yüzünden otomotiv üretiminde meydana gelen gecikmeler nedeniyle müşterilerinden özür diledi.

 

 

“Samimiyetle özür diliyorum”

 

''Bizden araç satın almaya karar veren bütün müşterilerimizden teslimattaki ciddi gecikmeler nedeniyle samimiyetle özür diliyorum'' diyen Toyoda, işçileri, fabrikaların onarımı ve bayilere destek için felaket bölgesine gönderdiklerini, işçilerin üretimin hızlıca toparlanmasına katkıda bulunacağından emin olduğunu ifade etti.

 

 

308 bin aracı geri çağırıyor

 


Öte yandan Toyota, hava yastıklarındaki sorunu gidermek için ABD'de sattığı 2007-2008 model 214 bin adet ''RAV4'' ile 2008 model 94 bin adet ''Highlander'' aracını geri çağırıyor.

 

Toyota, geçen yıl ve önceki yıl hatalı paspaslar, gaz pedalının sıkışması ve frenle ilgili yazılımdaki küçük teknik sorunlar yüzünden küresel çapta 14 milyondan fazla aracını geri çağırmıştı. ABD hükümeti Toyota'ya, üç araç çağırma vakasıyla ilgili 48,8 milyon dolar para cezası vermişti.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ