23 Ekim 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Toplum sorumluluk duymalı”
19 Nisan 2011 Salı 14:32

“Toplum sorumluluk duymalı”

Eroğlu, SOS Çocuk Köyü Derneği Yönetim Kurulu üyelerini kabul etti

SOS Çocuk Köyü Derneği Başkanı Erdil Nami, köyün çalışmaları hakkında bilgi verdi.


Nami, SOS’in bir hayır kurumu olduğunu ve çalışmalarını desteklerle sürdürdüğünü belirterek, devletle protokol uyarınca asgari ücretin yüzde 40’ı kadar katkı aldıklarını anlattı. Bu katkının toplam masrafın yüzde 11’i civarında olduğunu vurgulayan Nami, bu desteğin artırılmasını istedi.
 

 

“Yardımların artması için uğraş veriyoruz”


Lefkoşa’da 70, Girne’de 30 çocuğun SOS Çocuk Köyünde doğrudan bakım gördüğünü anlatan Nami, 150 çocuğa da dışarıdan destek verildiğini kaydetti.


Nami, Avusturya’daki merkezden hibe aldıklarını, halktan da ilgi gördüklerini belirtti ve yardımların artarak devam etmesi için uğraştıklarını ekledi.“Kolay bir iş değil”

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu da, SOS’in çok önemli bir görev üstlendiğini belirterek, “Kolay gelsin diyeceğim ama işiniz her halükarda kolay bir iş değil” dedi.
İhtiyacı olan çocuklara en iyi şartlarda hizmet vermeye çalışmanın çok zor olduğunu ve herkes tarafından desteklenmesi gerektiğini ifade eden Eroğlu, gelir amaçlı sosyal etkinliklerin her açıdan önemli ve verimli olduğunu kaydetti.“Yardımlaşma bilinci çok gelişmedi”

 

Toplumda yardımlaşma bilincinin çok gelişmiş olmadığını söyleyen Eroğlu, rutin yapılacak yardımlara ihtiyaç duyulduğunu belirtti.


İhtiyacı olanlara yardım etmenin manevi bir tatmin olduğunu dile getiren Eroğlu, ihtiyaçlı çocuklar konusunda tüm toplumun sorumluluk duyarak yardım etmesi gerektiğini söyledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ