22 Ekim 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TMK sınav birincisi Nihal Soğancı
11 Haziran 2012 Pazartesi 10:10

TMK sınav birincisi Nihal Soğancı

Güney Kıbrıs’taki İngiliz Okulu’nda okumayı tercih etti

 

Yaklaşık 1350 öğrencinin ter döktüğü  3 aşamalı kolej sınavlarının birinciliğini 98 tam puanla Lefkoşa 9 Eylül İlkokulu öğrencisi Nihal Soğancı elde etti.

 

Hedefi Beyin Cerrahı olmak

Bugüne kadar girdiği birçok sınavı zirvede tamamlayan, burslu olarak 3 yıldır Artı Eğitim Dershanesi’ne devam eden Nihal Soğancı’nın nihai hedefi beyin cerrahı olmak. Tıp mesleğine özel ilgisi bulunduğunu söyleyen Nihal Soğancı, kolej öğrenimine yine birincilikle kazandığı Güney Kıbrıs’taki English School da devam edecek.

 

Anne ve baba öğretmen

Bilgisayar öğretmeni annesi Cihan Soğancı ve Matematik öğretmeni babası Sertaç Soğancı ile birlikte Artı Eğitim’de düzenlenen kutlama etkinliğine katılan Nihal Soğancı, burada yaptığı açıklamada, öncelikle 9 Eylül İlkokulu ve Artı Eğitim eğitmenlerine teşekkür etti.

 

Basit bir soruyu çözemedi 100’ü kaçırdı

Sonucu öğrendiğinde heyecanlandığını, son derece basit bir matematik sorusunu doğru çözemeyip 100 puanı kaçırdığına üzüldüğünü anlatan Nihal, kolej sonrasında yurt dışında tıp eğitimine yönelmeyi ve başarırsa iyi bir beyin cerrahı olmayı hedeflediğini söyledi.

 

Dersanesi kutladı

Nihal’i kutlayan Artı Eğitim Dersanesi Koordinatörü Havva Şeniz, yaklaşık 10 aylık yoğun bir süreçte öğrencileri hazırladıklarını, bu sürecte 22 deneme sınavında 12 bin adet soru çözüldüğünü, Öğrenci Takip Sistemi ile her öğrenciyi izleyerek eksikliklerin giderilmesine çalıştıklarını anlattı. Birinciliği elde eden Nihal’in yanı sıra 76 öğrencilerinin daha sınavı yüksek puanla kazandıklarını belirten Şeniz, eğitmen kadrosu olarak başarı elde eden tüm öğrencileri kutlayarak başarıların devamını diledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ