18 Kasım 2018 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tır şoförü cezaevine
10 Mayıs 2011 Salı 13:16

Tır şoförü cezaevine

Ele geçirilen 878 adet ecstacy ile ilgili soruşturma tamamlandı

Abbas ELMAS

 

Narkotik ekiplerince Akıncılar’da düzenlenen operasyonda toplam 878 adet extacy hap ve yaklaşık 90 gram ağırlığında extacy hapların nemlenmesinden dolayı oluşan hamur ele geçirilmesiyle ilgili soruşturma tamamlandı. Meseleyle ilgisi olduğu iddia edilen zanlılar Seçkin Akyer, Faruk Arbak ve Ramazan Alaca, 10 günlük tutukluluklarının ardından dün yeniden yargı huzuruna çıkarıldı.

 

Haklarında başlatılan soruşturmanın tamamlanması nedeniyle Seçkin Akyer ve Faruk Arbak teminat şartlarıyla serbest bırakılırken, Tır şoförü olarak hapları adaya getiren zanlı Ramazan Alaca, 2 ay süreyle hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

 

 

Polis ihbar üzerine harekete geçti

 

Mahkemede olayla ilgili bulguları aktaran Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Şubesi’nde görevli polis memuru, 29 Nisan 2011 tarihinde ekiplerin, zanlı Seçkin Ayker’in şahsına ait araçla diğer zanlı Faruk Aybark ile birlikte Akıncılar’a doğru seyrettikleri sırada araçlarında uyuşturucu hap olduğuyla ilgili ihbar aldıklarını söyledi. Polis, ihbar üzerine hemen harekete geçerek Akıncılar Polis Karakolu ile iş birliği halinde saat 17.30 sularında zanlıları söz konusu araçla birlikte tespit ederek alıkoyduklarını kaydetti.

 

 

Haplar aracın yanında bulundu

 

Polis, zanlıların yaklanmasının ardından söz konusu araçta ve zanlıların üzerinde yapılan aramda herhangi bir yasa dışı maddeye rastlamadıklarını belirterek, araçın yanında atılı vaziyette duran iki ayrı paket halindeki 878 adet extacy haplar bulunarak emare olarak alındığını söyledi. Yapılan soruşturmada uyuşturucu hapların zanlı Faruk Arbak tarafından atıldığının öğrenildiğini kaydeden polis, zanlının evinde de yapılan aramda evin yan kısmında bulunan garaj içinden yaklaşık 90 gram rutubetlenerek hamur haline gelen uyuşturucu madde olduğuna inanılan madde daha bulunarak emare olarak alındığını kaydetti.

 

 

Haplar Mağusa’dan girdi

 

Extacy olduğuna inanılan söz konusu hapların zanlı Seçkin Akyener’in isteği üzerine Tır şoförü olan zanlı Ramazan Alaca tarafından ayni tarihte Gazimağusa Limanı’ından adaya sokulduğunu dile getiren polis, zanlı Faruk Arbak ve Ramazan Alaca’nın gönüllü ifade vererek tüm suçlarını kabul ettiklerini söyledi.

 

 

Soruşturma tamamlandı

 

Olayla ilgili soruşturmanın tamamlandığını dile getiren polis memuru, zanlı Seçkin Akyer ve Faruk Arbak’ın KKTC vatandaşı, zanlı Ramazan Alaca’nın ise TC vatandaşı ve KKTC ile hiçbir bağlantısı olmadığını belirterek, her üç zanlının da davaları görüşülünceye kadar mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

 

 

2’si tutuksuz, biri tutuklu yargılanacak

 

Lefkoşa Kaza Mahkemesi Kıdemli Yargıç Fügen Ulutekin huzurunda görüşülen teminat duruşmasında KKTC ile hiçbir yasal bağı olmayan zanlı Ramazan Alaca’nın davaları görüşülünceye kadar hükümsüz tutuklu olarak 2 ay süreyle ceza evine gönderilmesine emir verilirken, zanlılar Seçkin Akyer ve Faruk Arbak’ın, yurt dışına çıkışlarının yasaklanması, 5’er bin TL nakdi teminat yatırmaları ve KKTC vatandaşı birer kefilin 30’ar bin TL kefalet senedi imzalaması şartı ile tutuksuz yargılanmalarına emir verildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ