20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
THY Başkanı umutsuz
01 Mayıs 2011 Pazar 10:17

THY Başkanı umutsuz

'KKHY tıkanma noktasında. Bu sıkıntı aşılmazsa KKHY zor uçar'

THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, Kuzey Kıbrıs Hava Yolları’nın; özel sektörden gelen bazı değişiklik talebi nedeniyle şu anda tıkanma noktasında olduğunu belirterek, “Bu problem aşılırsa kurma işlemini başlatacağız. Bununla ilgili KKTC hükümetinden bilgi bekliyoruz. Bilgi gelir gelmez kurma çalışmaları başlayacak” dedi.

 

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, Anadolu Ajansına THY’nin yapısı, hedefleri ve Kuzey Kıbrıs Hava Yollarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

 

 

“Özel sektörden kaynaklanan tıkanma var”

 

Topçu, Kuzey Kıbrıs Hava Yollarıyla özel sektörden gelen bazı değişiklik talebi nedeniyle şu anda tıkanma noktasında olduğunu belirterek, “Bu problem aşılırsa kurma işlemini başlatacağız. Bununla ilgili KKTC hükümetinden bilgi bekliyoruz. Bilgi gelir gelmez kurma çalışmaları başlayacak” dedi.Hamdi Topçu,THY olarak 2023'te dünyada ilk 10 arasına girmiş, global bağlantılarını yapmış, dünyanın her noktasına direkt uçuşlar gerçekleştiren, İstanbul'u hub yapmış, kargo taşımacılığında söz sahibi şirket haline gelmeyi hedeflediklerini de bildirdi.2008 yılında, hükümetin 2023 vizyonu doğrultusunda vizyonlarını ve stratejik planlarını revize ettiklerini ifade eden Topçu, 2008'de tüm dünyayı saran global krizin THY'ye çok yaradığını belirtti.

 

 

“Sponsorluğun bize çok faydası oldu”

 

Sporda yaptıkları sponsorluğun çok faydasını gördüklerini dile getiren Topçu, şöyle konuştu: “Özellikle Barcelona ve Manchester United sponsorluğu çok etkili oldu. Şu anda bize gelen sponsorluk teklifleri var, değerlendiriyoruz. Bu tekliflerin Network ağımıza ve marka değerine nasıl katkı yapacağına bakıyoruz. Eğer katkısının olacağını düşünürsek sponsorluk anlaşması imzalıyoruz. Turkish Airlines EuroLeague olarak 5 yıllığına isim sponsorluğu aldık. Bu bize çok iyi prestij oldu. Şu anda dünyada 170 ülkede, 175 TV kanalında yayınlanıyor. Bu da THY'ye büyük katkı yapıyor, yapmaya da devam edecek. Barcelona ve Manchester Ünited sponsorluğu da marka değerimizi artırdı. Golf turnuvalarına da sponsorluk yapıyoruz.”

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ