19 Kasım 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TFFde kopya skandalı!
13 Nisan 2011 Çarşamba 10:56

TFF'de kopya skandalı!

FIFA menajeri sınavında kopya skandalı nedeniyle sınav iptal edildi!

Türkiye Futbol Federasyonu, FIFA tarafından 31 Mart saat 10.00 olarak belirlenerek tüm üye ülkelerde aynı anda gerçekleştirilen sınav sonuçlarını, tamamen kendi inisiyatifi ve sorumluluk anlayışı gereği inceleme kararı aldı.

 


10 günlük titiz inceleme sonucunda toplam 20 soruluk sınavda, FIFA tarafından hazırlanarak ülke federasyonlarına gönderilen 15 sorunun, bazı adaylarca sınavdan önce elde edildiği anlaşıldı. Söz konusu 15 soruya, bazı adaylarca aynı doğru ve aynı yanlış cevapların işaretlendiğini, hesaplama gerektiren sorularla ilgili sınav kağıdında hiçbir hesaplama yapılmadığını ve sınav sonrası verilen itiraz dilekçelerinin de birebir aynı olduğunu gören TFF, FIFA’ya sınavın iptalinin gerekli olduğunu bildirdi. Aynı incelemede TFF tarafından hazırlanan 5 soru da analiz edildi, ancak herhangi bir gruplaşmaya rastlanmadı.


5894 sayılı TFF Kanun’un 3.maddesi, FIFA’nın 31 Ocak 2011 tarih ve 1255 sayılı sirküleri, FIFA Oyuncu Temsilcileri Talimatı’nın 8.maddesi ile TFF Futbolcu Temsilcileri Talimatı’nın 6. ve 10. maddeleri uyarınca iptal edilen sınav ile ilgili araştırmayı derinleştirmeyi hedefleyen TFF Yönetim Kurulu, konuyla ilgili soruşturma başlattı. TFF 1.Başkanvekili Lutfi Arıboğan’ın başkanlığında, Yunus Egemenoğlu ile Prof. Dr. İlhan Helvacı’dan oluşan komisyon soruşturmayı yürütecek.
Yeni sınav, FIFA takvimine göre Eylül 2011 tarihinde yapılacak olup, son sınava giren toplam 118 adaydan alınan sınav başvuru ücreti ve sınav öncesi düzenlenen sınava hazırlık kursuna katılanların ödediği miktar iade edilecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ