22 Ekim 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Tedbirler yarınlar için”
17 Nisan 2011 Pazar 14:05

“Tedbirler yarınlar için”

Başbakan Küçük, ekonomik tedbirleri niye aldıklarını açıkladı

Başbakan İrsen Küçük, hükümet olarak ekonomik tedbirleri gençler ve çocukların yarınlarını kurtarmak için aldıklarını vurguladı.


Küçük, bugün katıldığı bir etkinlikte ekonomi ve turizm konusunda açıklamalarda bulundu.
Alınmakta olan ekonomik tedbirlere işaret eden Başbakan Küçük, tedbirleri yarınları kurtarmak için aldıklarını belirtti.
 

Küçük, “Özellikle Cumhuriyetçi Türk Partisi’nden ve o zamanın ortaklarından başta Demokrat Parti ile Özgürlük ve Reform Partisi’nden aldığımız güç koşulların halkımıza daha fazla sıkıntı vermemesi adına ekonomik tedbirleri almak mecburiyetindeydik” dedi.


Ekonomik tedbirler çerçevesinde alınan bazı kararların hoş karşılanmadığını ifade eden Küçük, ancak ekonominin düzgün çalışabilmesi ve bütçenin denkleşmesi açısından süratle alınması gereken tedbirler olduğuna dikkat çekti.


 

“Meyveleri vermeye başladı”


Başbakan Küçük, bu çerçevedeki uygulamalar içerisinde turizm alanında da önemli atılımlar yapıldığını belirtti.
 

Küçük, bu yönde yapılan çalışmaların meyvelerini vermeye başladığını söyleyerek, bu bağlamda dün ülkeye gelen SKY Havayolları ile Almanya’dan gelen charter seferlere işaret etti. Küçük, önümüzdeki günlerde bu seferlerin artacağını da vurguladı.

 

“Turist akışı sürecek”

 

Turizm alanındaki çalışmalar çerçevesinde 42 kişilik bir Polonyalı heyetin de ülkeye geldiğini belirten Küçük, turist akışının süreceğini kaydetti.
 

Başbakan Küçük, ülkenin önünü açacak, ekonomiyi güçlendirecek genç nesillerin istikbalini daha iyi günlere götürecek uğraşlarının devam ettiğini vurguladı.
 

Küçük, yarın İzmir’de gerçekleştirilecek “Turizm Günü” etkinliğine de dikkat çekerek, Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel’in burada KKTC’yi temsil edeceğini ifade etti

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ