18 Kasım 2018 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tecrübeler paylaşılıyor
06 Mayıs 2011 Cuma 11:00

Tecrübeler paylaşılıyor

Türkiye-KKTC Tecrübe Paylaşım Programı seminerlerle sürüyor...

Türkiye-KKTC Tecrübe Paylaşım Programı çerçevesinde, Ekonomi ve Enerji Bakanlığı’nda Türkiye Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı yetkililerinin de katılımıyla “Reform Programının Tasarlanması” konulu toplantı yapılıyor.

 


Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre hafta başı başlayan ve bugün tamamlanacak toplantıya, TC Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğü’nden üst düzey yetkili ve uzmanlar başkanlığında bakanlık yetkilileri yanında sivil toplum örgütleri ve kamudaki ilgili uzmanlar katılıyor.
 

 

İlk seminer, ‘Tecrübe Paylaşım Programı’ydı


Geçtiğimiz yıl ekim ayında KKTC Yatırım Danışma Konseyi birinci toplantısının sonuç bildirgesinde yer alan, Kuzey Kıbrıs’ta yatırım ve iş ortamının iyileştirilmesine yönelik çalışmalar çerçevesinde, Tecrübe Paylaşım Programı ilk semineri, 27-28 Ocak’ta Yatırım Geliştirme Ajansı (YAGA) ve Devlet Planlama Örgütü (DPÖ) işbirliğiyle, kamu ve özel sektör temsilcilerinin katılımıyla yapılmıştı.

 Reform programının tasarlanması

 

Programın birinci bileşeninin “kapasite ve farkındalık oluşturma”; bugün tamamlanacak ikinci bileşeni ise “reform programının tasarlanması” konularını kapsıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ