20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tecavüz mağduruna Anonymoustan yardım
12 Haziran 2013 Çarşamba 12:52

Tecavüz mağduruna Anonymous'tan yardım

Toplu tecavüze uğrayan genç kız tecavüzcülerini bulmak için Anonymous'dan yardım istedi..

ABD’nin Ohie eyaletineki Laurelville kentinde 14 yaşındayken toplu tecavüze uğrayan ve yıllarca bu olayın getirdiği psikolojik sorunlarla yaşayan Amanda Stevenson, Anonymous’tan yardım isteyerek kendisine tecavüz eden kişileri yakalatmak istiyor.

26 yaşındaki genç kadın, kentinde yaşanan ve Anoymous’un ortaya çıkardığı benzer bir tecavüz olayından sonra cesaret kazanarak yıllar sonra sesini yükseltmeye karar verdi.

Facebook’ta kendisine tecavüz ettiğinden şüphelendiği kişilerin bilgilerinin yer aldığını düşünen genç kadın, erkek arkadaşı Tim Tolka ile Anonymous’la bağlantıya geçti.

Anonymous, Steubenville kasabasında 16 yaşındaki bir kıza tecavüz eden liselilerin görüntülerini ortaya çıkarmış ve suçlarını eğlenerek anlattıkları videoyu internete sızdırmıştı. ‘Operation Abuse Awareness’ adında internette bir kanal oluşturan Anonymous, tecavüz mağdurlarına yardım etmeye başlamıştı.

‘GÜCÜM YETTİKÇE SAVAŞACAĞIM’

Stevenson, ABD’de son zamanlarda birçok örneği yaşanan tecavüz olaylarından bir tanesinin mağduru olarak hala sorunlar yaşadığını belirtti.

14 yaşındayken ‘bir partide kendisine verilen içeceğin ardından tüm vücudunun uyuştuğunu ve ardından kendinden geçtiğini’ anlatan Stevenson, beş erkeğin tecavüzüne uğradığını düşünüyor.Kapatıldığı odada yaşanan tecavüzün ardından şüpheli gördüğü erkeklerden biri tarafından sabah evine bırakılan Stevenson, ailesine olanları anlattıktan sonra hastaneye giderek kontrolden geçmiş. Okula döndüğü zaman ‘toplu seks yaptığını gizlemek için tecavüze uğradığı yalanını uydurduğu’ yönünde baskı gören Stevenson, ailesiyle polise gitmeye cesaret edememiş.

Daily Mail sitesinin haberine göre, genç kadın ABD’de yaşanan en son olayın ardından Anonymous’la temasa geçmek için gereken cesareti kendisinde buldu.

Anlaştıkları özel dedektif Anonymous ile Virginia eyaletine görüşen Stevenson, ‘Yıllar önce bana yapılan saldırıyla başedebilecek güçte değildim. Ancak şimdi adalet için elimden geldiğince savaşmak istiyorum” dedi. Stevenson, ‘yargının tecavüz olaylarını çok daha ciddiye alması gerektiğini’ belirtti.

ABD'de yaşanan tecavüzlerden birinin kurbanı olan Audrie Pott, Eylül 2012'de intihar etmişti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ