24 Ekim 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Tazminat fiyaskosu”
10 Mayıs 2011 Salı 12:26

“Tazminat fiyaskosu”

Güzelyurt bölgesindeki sel felaketinde zarar gören ev ve işyerlerinin tazmin bedelleri vatandaşı şoke etti…

Rana SARRO

 

Güzelyurt ve Bostancı’da 18 Ocak 2010’da yaşanan sel felaketi sonrası yapılan hasar tespit çalışmalarının ardından Bakanlar Kurulu tazmin miktarlarını belirledi.

 

Haberdar gazetesi, 170 iş yeri ve 230 konut için belirlenen miktarların yer aldığı listeye ulaştı.

 

 

Rakamlar komik

 

Tazmin Listelerdeki rakamlarla ilgili Haberdar’a konuşan bölge sakinleri ve Esnaf, komisyon kararıyla belirlenen rakamların gerçeği yansıtmadığını belirtirken, tazmin diye öngörülen bazı rakamları ise “komik, tam bir fiyasko” yorumunu yapıyor. Öte yandan, listelerdeki, komisyonca selzedelere ödenmesi öngörülen miktarlar ile tespit tutarları kıyaslandığında ise tam anlamıyla hayal kırıklığı yaratıyor.

 

 

Güzelyurtlu şokta

 

Tazmin listelerinin yayımlandığı haberini alan bir grup vatandaş, Güzelyurt Esnaf ve Zanaatkarlar Birliği’ne akın etti. Listeleri inceleyen vatndaşlar rakmlar karşısında ise şoke oldu.

 

 

Veryansın ettiler

 

Yaşadıkları hayal kırıklığını Haberdar’la paylaşan vatandaşlar, beyan ettikleriyle, tespit edilen rakamların bir birini tutmadığına işaret ederek, öngörülen rakamların zararlarını karşılamaktan çok uzak olduğunu belirterek, veryansın ettiler. Mağdur vatandaşlar, Kaymakamlık’a itiraz edeceklerini belirttiler.

 

 

45 bin yerine 400 TL

 

Haberdara konuşan adını vermek istemeyen bir vatandaş, 45 bin TL’lik zararına karşılık, 400 TL tazmin rakamı belirlendiğini söyledi. Bir iş yeri sahibi ise; “Kaymakamlık’la görüştüm, basına konuşmamam ve itirazda bulunmam söylendi ancak İtirazda da bulunacağım, gerçek zararım karşılanmazsa da gazetelere bilgi vereceğim” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ