13 Aralık 2018 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Taviz verilmeyecek!”
06 Nisan 2011 Çarşamba 14:26

“Taviz verilmeyecek!”

Bakan Tatar: 'Kaçakçılık, ülkeye ihanet'

Ercan’da 6 Valiz dolusu kaçak sigara ele geçirildi. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Maliye Bakanı Tatar ise, kaçakçılığın ülkeye ihanet olduğunu vurguladı…


Gümrük ve Rüsumat Dairesi memurları Ercan Havalimanı’nda önceki gün yine kaçak mal ele geçirdi.


İstanbul’dan gelen ve birlikte seyahat halindeki üç ayrı kişiye ait 6 valizi kontrol amaçlı açtırtan Gümrük ve Rüsumat Dairesi memurları, valizlerde sigara ele geçirdi.


 

197 karton sigara yakalandı

Maliye Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, tamamı sigara dolu olan 6 valizde 197 karton sigara bulundu.


Gümrük vergisi 10 bin TL civarında olan Winston blue, Winston classic, Dunhill red, Dunhill blue, Creven “A”, Dawidoff classic, Dawidoff gold, Dawidoff slims, Silk cut purple, Gold Leaf, Rothmans Royals, Silk cut yellow, Silk cut silver, L&M, Marlboro flip top ve Muratti marka sigaralara el koyan gümrük memurları, tahkikatın derinleştirilmesi için olayı polise intikal ettirdi.
 

 

Tatar: Asla izin vermeyiz

Maliye Bakanı Ersin Tatar konuyla ilgili açıklamasında, kayıt dışı mallar konusunda taviz verilmeyeceğini belirterek, ilgili memurlara teşekkür etti.
 

“Miktarı ve rakamı önemli değildir. Kayıt dışı olan her bir mal için asla taviz vermeden ağır cezalar verilerek bunun deşifre edilmesine devam edilecektir” diyen Tatar, “Ercan’dan giriş yapmakta olan kişilerin beraberinde ele geçirilen sigaralar için olayın hemen polise verilmesini istedim. Bu kaçakçılığın arkasında eğer birileri varsa onlar da cezalandırılsın, soruşturulsun, bilinsin istiyorum. Bu kaçakçılık ülkemize yapılan bir ihanettir. Sonuna kadar kayıt dışılıkla mücadeleye devam edilecektir” ifadelerini kullandı. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ