16 Aralık 2018 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tatlıses Almanya yolunda
07 Nisan 2011 Perşembe 11:42

Tatlıses Almanya yolunda

İbrahim Tatlıses tedavisinin devamı için Almanya'ya gitti

Ünlü sanatçı dün sabaha karşı, 23 gündür tedavi gördüğü hastaneden taburcu edilerek İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Almanya'ya uçtu…

 

İbo Şov programı çıkışında 14 Mart'ta silahlı saldırıya uğrayarak başından ağır yaralanan ve Maslak Acıbadem Hastanesi'nin yoğun bakım servisinde uzun süre tedavi gören İbrahim Tatlıses, taburcu oldu. 
 

Daha önce ambulans helikopter ile sevk edileceği belirtilen Tatlıses, hastanenin ambulansıyla karayolundan geniş güvenlik önlemleri altında Atatürk Havalimanı E Kapısı'na giriş yaptı.
 

Sağ tarafı felç
 

Vücudunun sağ tarafındaki felç nedeniyle Hamburg'daki bir hastanenin fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezinde tedavisine devam edilecek olan ünlü sanatçı doktorlarıyla birlikte Sağlık Bakanlığı'nın tahsis ettiği ambulans uçakla Almanya'ya hareket ederken uçağa alınmayan yakınları ise ilerleyen saatlerde tarifeli uçakla Almanya'ya uçtu.Diplomatik temas başladı

 

Öte yandan saldırıdan mucize eseri sağ olarak kurtulan İbrahim Tatlıses'e Koruma Şube Müdürlüğü, 2 polis memurunu koruma olarak atadı. Polislerden biri 2 gün önce İbrahim Tatlıses'in tedavi göreceği hastaneye giderek keşif yaptı. Giriş ve çıkış kapılarını mercek altına alan polis memurunun Almanya'da silahıyla görev yapmasına izin verilmedi. Polis memurunun silahlı görev yapabilmesi için 2 ülke arasında diplomatik temaslar başladı. Diğer koruması da Tatlıses ile birlikte Almanya'da olacak.


Oğlu İdo ise vize sınavları nedeniyle babasının ilk günlerinde yanında olamayacağını ilerleyen günlerde gideceğini açıkladı. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ