19 Ekim 2018 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tatar ‘zirve’de
30 Nisan 2011 Cumartesi 15:30

Tatar ‘zirve’de

Maliye Bakanı Tatar, 2.Trabzon İpekyolu İşadamları Zirvesi’ne katıldı

TC Dış Ticaret Müsteşarlığı’nın (DTM) öncülüğünde Trabzon Valiliği, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO), Doğu Karadeniz İhracatçıları Birliği (DKİB) ve Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) işbirliğinde gerçekleştirilen ve ev sahibi Türkiye’nin yanı sıra 18 ülkeden siyasetçi, bürokrat ve işadamlarının katılımıyla düzenlenen 2. Trabzon İpek Yolu İşadamları Zirvesi, Novotel’de başladı.


 


18 ülke katılıyor

 

Türkiye’nin yanı sıra 18 ülkeden siyasetçi, üst düzey bürokrat ve işadamlarının katılımıyla önceki gün başlayan 2. Trabzon İpekyolu İşadamları Zirvesi kapsamında, Türk-İran iş konseyleri görüşmesi yapıldı, ardından da gala düzenlendi. Zirvede ilk günün akşamı bir gala gecesi gerçekleştirildi.

 

Maliye Bakanlığı açıklamasına göre, geceye, TTSO Meclis Başkanı Ali Osman Ulusoy, TTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Suat Hacısalihoğlu, Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, DKİB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Hamdi Gürdoğan, 18 ülkeden gelen davetliler ve Trabzon iş dünyasının temsilcileri katıldı.


 

Plaket verildi

 

Türkiye, DOKA bölgesi ve Trabzon ekonomisine ait bilgilerin verildiği ve yatırım imkanlarının anlatıldığı film gösterisiyle başlayan gecede, daha sonra yabancı ülkelerden gelen davetlilere plaket verildi. Gala, halk oyunları gösterileri ve müzik dinletileriyle sona erdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ