18 Kasım 2018 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tasarı geri mi çekilecek?
07 Mayıs 2011 Cumartesi 11:21

Tasarı geri mi çekilecek?

Adem: 'Tasarı önümüzdeki hafta görüşülmeyecek'

Yurdagül BEYOĞLU

 

CTP BG milletvekili Sonay Adem önümüzdeki hafta toplanacak olan Cumhuriyet Meclisi İdari ve Sosyal İşler Komitesinde “Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Birlikleri Federasyonu Yasa Tasarısının görüşülmeyeceğini, bunun da yasanın geri çekilmesine yönelik bir adım olarak nitelendirilebileceğini söyledi.

 

Geçtiğimiz günlerde toplanan Komite’de yaşanan gerginliğe de değinen Adem, Esnaf ve Sanatkarlar Merkez Birliği sözcüsünün “Rumlar Türkiye’yi sahte hükümet diye suçlar. Bu esnaf odası da işgal etti diye, şimdi bize de sahte derler” ifadesini kullanması üzerine toplantıyı terk ettiklerini kaydetti.

 

“Gerginlik had safhaya ulaşır”

 

CTP BG milletvekili Sonay Adem, tavırlarının açık ve net olduğunu, bu yasa tasarısının geçirilmesine asla tahammüllerinin olmadığını belirtti. “Ümit ediyorum ki, UBP’nin aklı başına gelirde geçirmeye çalışmaz. Aksi halde gerginlik had safhaya ulaşır” diyen Adem, kesin olmamakla birlikte Salı Günü toplanacak Komitede bu tasarının görüşülmeyeceğini, bunun da bu yasanın geri çekilmesine yönelik umut verici bir gelişme olarak değerlendirilebileceğini sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ