20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tartışma tatlıya bağlandı
01 Mayıs 2011 Pazar 19:46

Tartışma tatlıya bağlandı

UBP ile DP arasında dün piknik alanı yeri tartışması yaşandı

Girne Boğaz Piknik Alanı’nda 1 Mayıs İşçi ve Bahar Bayramı dolayısıyla bugün piknik düzenleyecek olan Ulusal Birlik Partisi ile Demokrat Parti arasında dün yer tartışması yaşandı.

 

DP Genel Başkanı Denktaş, yaşanan olayın ufak bir tartışma olduğunun altını çizerek, geçmişte UBP ile birlikte yine aynı alanda ortak etkinlikler gerçekleştirdiklerini hatırlattı…

 

Girne Piknik alanında dün yaşanan yer tartışmasıyla ilgili Demokrat Parti Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, gençler arasında yaşanan yer tartışması, olay yerine giden Genel Başkan Serdar Denktaş ve UBP Güzelyurt Milletvekili Türkay Tokel’in oğlu Özdemir Tokel’in konuşması sonrasında tatlıya bağlandı. Karşılıklı bir takım öneriler sonrası sorunun giderildiği bildirildi.

 

Ufak bir tartışma yaşandı

 

Konuyla ilgili kısa bir açıklama yapan Denktaş; “DP olarak kuruluşumuzdan beri geleneksel hale dönüştürdüğümüz ve her yıl 1 Mayıs İşçi Bayramında gerçekleştirdiğimiz piknik organizasyonumuz yine burada bulunduğumuz mekânda gerçekleşiyor. Bugüne kadar herhangi bir kurum veya kuruluşla bir sıkıntı yaşamadık. Ancak gelinen bu aşamada UBP ve DP’li gençler arasında ufak bir tartışma yaşandı” dedi.

 

 

“Çatışma değil uzlaşmadan yanayız”

 

Denktaş yaşanan olayın ufak bir tartışma olduğunun da altını çizerek, geçmişte UBP ile birlikte yine aynı alanda ortak etkinlikler gerçekleştirdiklerini de hatırlattı, bu tür gerginliklerin yaşanmaması adına tatsızlığın neticelendirildiğini söyledi.Denktaş konuşmasının devamında ise; “Çatışma değil, Uzlaşmadan yanayız” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ