20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Tanınan ülkenin, tanınan modacısı olacağım”
19 Ocak 2012 Perşembe 10:57

“Tanınan ülkenin, tanınan modacısı olacağım”

Denktaş'ın cenazesi için KKTC'ye gelen Kıbrıslı Modacı Abdullah Öztoprak; duygu, düşünce ve Denktaş'la anılarını Haberdar'la paylaştı...

HABERDAR ÖZEL

 

Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş Salı günü düzenlenen törenle sevenlerinin gözyaşları arasında Cumhuriyet Parkı’ndaki ebedi istirahatgahına defnedildi. Üst düzey temsilciler, siyasiler yanında Denktaş’a gönül veren çok sayıda konuk da Kuzey Kıbrıs’a gelerek Kurucu Cumhurbaşkanı’nın cenazesine katıldı. Törene katılanlar arasında KKTC adını tüm dünyaya duyuran Kıbrıslı modacı Abdullah Öztoprak da vardı.

 

Haberdar Gazetesin’e konuşan Abdullah Öztoprak, KKTC’ye cenaze için geldiğini belirtirken, Kurucu Cumhurbaşkanı Denktaş’ın çok özel ve çok önemli bir lider, bir gurur kaynağı olduğunu belirtti.

 

 

“Andımız’ı okumuştum”

 

Abdullah Öztoprak şunları söyledi; “Kurucu Cumhurbaşkanımız Denktaş Bey çok özel, çok önemli bir lider; bir gurur kaynağı. Benim için bir önemi daha var. KKTC kurulduğu gün ben de Andımız’ı okumuştum.”

 

 

“Tanınan ülkenin, tanınan modacısı olacağım”

 

Buraya bir görev için geldiğini belirten Abdullah Öztoprak “Bilindiği üzere basında ben ‘Tanınmayan ülkenin tanınan modacısı’ olarak biliniyorum ve dün gece onu ziyaretimdeki yazımda da bunu belirttim. İnşallah kısa süre sonra hepimizin çabasıyla da tanınan ülkenin tanınan modacısı olacağım.” şeklinde konuştu.  

 

 

“Güney'den kimlik almadım”

 

Bu güne kadar kimliğini hiç inkâr etmediğini ve KKTC kimliğini taşımaktan gurur duyduğunu anlatan Öztoprak “KKTC kimliği taşıyorum ve Güney'den de bir kimlik almadım. Kimliğimi gururla taşıyorum.” dedi.

 

 

“Gençlik bunu yapmakta kararlı”

 

Kurucu Cumhurbaşkanı Denktaş’ı son yolculuğuna uğurlarken yoğun bir duygu selinin ve sinerjinin hakim olduğunu belirten Abdullah Öztoprak, “Bugün son yolculuğunda da bize çok büyük bir can verdi, çok da bir görev bıraktı. Şu anda biz de bunu bize verdiği cesaretle tüm dünyaya taşıyacağız. Şu anki yoğun sinerji, şu anki yoğun gençlik bunu yapmak için kararlı olduğumuzu bütün dünyayı gösteriyor” diyerek sözlerini tamamladı.  

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ