20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Taksiciler sıkıntılı
20 Nisan 2011 Çarşamba 15:22

Taksiciler sıkıntılı

Bakan Çavuşoğlu'nu ziyaret edip sektörel sıkıntılarını anlattılar

Taksiciler Birliği Yönetim Kurulu, İçişleri Bakanı Nazım Çavuşoğlu’nu ziyaret ederek sektörle ilgili sıkıntılarını aktardı ve çözüm yolları aranmasını istedi.

 


Ziyarette konuşan Birlik Başkanı Murat Karalar, Çavuşoğlu’na yeni bakanlık görevinde başarılar diledi, Çavuşoğlu’nun yetkili bakanları olduğunu ve ona sorunlarını yazılı bir şekilde vereceklerini söyledi.Karalar: Kangren haline geldi

 

Uzun zamandır taksicilerin sıkıntılarının nasıl çözülebileceği konusunda çalışmalar yaptıklarını kaydeden Karalar, 2003 yılında Güney Kıbrıs’a sınır kapılarının açılması ile sorunlarının arttığını, zaman içinde kangren haline geldiğini ve artık bu sorunların çözümünde zorluklar yaşandığını savundu.

 “Taşımacılığa da el attılar”

 

Turizm sektörü ile ilgili tarafların taşımacılığa da el attığını ifade eden Karalar, bunun yaralar almalarını getirdiğini ve çalışamaz hale geldiklerini söyledi. Karalar, kısmen denetleme olduğunu ancak bunun caydırıcı düzeyde olmadığını kaydetti. Üniversitelerde de sürekli büyük otobüsler ile öğrenci taşımacılığı yapıldığını belirten Karalar, öğrencilerin taksicileri tercih etmediğini ifade etti.

 

 

“Ceza alıyoruz”

 

İçişleri Bakanlığı’nın mesleki sürücü belgelerini geç verdiğini iddia eden Karalar, trafik kontrollerinde belgelerini ibraz edemeyince ceza aldıklarını anlattı. Karalar, mesleki sürücü belgelerinin daha seri bir şekilde verilebilmesi için çalışma başlatılmasını istedi.Çavuşoğlu: Ülke imajı için önemli


İçişleri bakanı Nazım Çavuşoğlu da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.


Taksiciliğin bir kamu hizmeti ve ülkeye gelen her insanın ilk karşılaştığı sektörlerden biri olduğunu kaydeden Çavuşoğlu, taksicilerle ilgili iyi izlenim elde edilmesinin ülkenin imajı için önemli olduğunu dile getirdi.


Taksicilerin farklı sıkıntıları olduğunu bildiğini, bunları ele alacaklarını ancak devletin de onlardan bazı istedikleri olduğunu belirten Çavuşoğlu, KKTC’nin daha iyi bir imaja kavuşması için birlikte çalışacaklarını söyledi.
 

 

“Sürdürülebilir çareler en iyi çözüm”


Taksicilerin turizmcilerle ilgili sıkıntılarını bildiklerini ancak turizmcilerin de konuya farklı bir bakış açısı bulunduğunu dile getiren Çavuşoğlu, bu konuda bir çalışma yapacaklarını söyledi. Tüm ilgili sektörleri bir araya getirip sürdürülebilir çareler bulunmasının en iyi çözüm olduğunu vurgulayan Çavuşoğlu, bu yönde çaba sarf edeceklerini kaydetti.


Öğrencilerin geliş gidişlerinde taşıma olduğunu bildiğini ancak taksicilerin sorunun ara dönemlerle ilgili olduğunu belirten Çavuşoğlu, bu konuyu ele alacaklarını ve dirayetli bir duruş sergileyeceklerini ifade etti.“Bencillikten uzak duralım”

 

Çavuşoğlu, meslek sürücü belgelerinin daha hızlı verilebilmesi konusunu da inceleyeceğini ve çare üretmeye çalışacağını kaydetti.

 

Amaçlarının KKTC halkına, ülkeye gelen insanlara ve ülkeye hizmet olduğunu dile getiren Çavuşoğlu, herkesin toplumsal gelişimden yana ve bencillikten uzak durmasını istedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ