22 Ekim 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Takdir benim”
20 Nisan 2011 Çarşamba 11:05

“Takdir benim”

Başbakan İrsen Küçük UBP parti meclisi toplantısında resti çekti, son noktayı koydu:

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı ve Başbakan İrsen Küçük, bakanlık değişimlerini parti tüzüğü ve anayasal haklarını kullanarak takdiriyle yaptığını belirterek, “bazı arkadaşlarının üzüntü, kızgınlık ve tepkilerini, tabanlarına, halka duydukları hizmet aşkına verdiğini” söyledi. Küçük, “Tepki biçimi, süresi, partimizi zor durumda bırakmışsa da, bu gelişme hepimize, çok duyarlı, dinamik hizmet aşkıyla yanan çalışma arkadaşlarımızın olduğunu hatırlatmıştır. Şık olmasa da, son gelişmelerden ben payıma düşeni aldım” dedi.


Küçük, “benim, başaramasam da, ‘buradayım’ deme hakkım olmadığı gibi, kimsenin de ‘ya beni tercih et, ya da git’ deme hakkı olmadığını düşünüyorum” şeklinde konuşarak, makamların kendilerine babalarından kalmadığını, milletin verdiğini vurguladı ve milletin hizmetinde olduklarının asla unutulmamasını istedi.


Hükümetteki bakan değişikliklerinden rahatsızlık duyan bir grup milletvekilinin tepkisi üzerine önceki gün genel yönetim kurulunu, dün ise parti meclisini toplayan Ulusal Birlik Partisi (UBP)’nin Genel Başkanı ve Başbakan İrsen Küçük, halkın kendilerinden hizmet beklediğine işaret ederek, partinin de birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğunu söyledi.


UBP Parti Meclisi, Genel Başkan ve Başbakan Küçük başkanlığında saat 15.20’de toplandı.
Genel Sekreter Ertuğrul Hasipoğlu’nun sunuş konuşmasından sonra alkışlarla kürsüye gelen Başbakan Küçük, yaptığı konuşmada, UBP’deki ve ülkedeki gelişmeleri değerlendirdi; mesajlar verdi.

 “Birlik, beraberlikten taviz vermedim”


Küçük, parti meclisi toplantısında yaptığı konuşmada, kuruluşundan bu yana UBP’de her aşamada hizmet veren bir kişi olarak daha altı ay önce başkanlık görevini üstlendiğini hatırlatarak, birlik ve beraberlik yemininden asla taviz vermediğini söyledi.


Ülke için, gelecek için, KKTC için birlik anlayışını koruyup geri adım atmayacağını belirten Başbakan Küçük, UBP’nin temelinin de buna dayandığını kaydetti. 36 yıldır aynı sevdayla halkın karşısında olduklarını dile getiren İrsen Küçük, teşkilatların desteğiyle başarılı olacaklarını, yarınlara yemin ve sözleri olduğunu ifade etti.


“Birlikte üzülen, sevilen, cesaret ve kararlılıkla önce vatan, önce KKTC diyen bizleri kimse sözümüzden çeviremez” diyen İrsen Küçük, halktan aldıkları güçle tek başlarına iktidar olduklarını, Anavatan’ın maddi ve manevi katkılarıyla aydınlığa yürüyüşü sürdürdüklerini belirtti.
Kararlılıkla aldıkları önlemler ve bu yıl artış bekleyen turizm gelirlerinin kendilerini hedefe yaklaştıracağından şüpheleri olmadığını dile getiren Başbakan Küçük, 3 yıl sonra Türkiye’den gelecek barış suyunun ülke ekonomisinde yaratacağı devrim nitelikli gelişmeleri heyecanla beklediklerini söyledi.


Küçük, “Anavatan Türkiye bizim için her şeydir. Son yıllarda her alanda çok önemli ve olumlu yol alanların deneyim ve tecrübelerinden maddi ve manevi katkılarından yararlanmak KKTC için bir şanstır” dedi.

 

 

“Hedefe kilitlenmeliyiz”

 

“Sağlıklı düşünmek, sağduyulu olmak, doğruya sarılmak ve hizmete yoğunlaşmak en önemlisi hedefe kilitlenmeliyiz” diyen Küçük, halkı düşürüldüğü umutsuzluk ortamından, güven bunalımından kurtarmaları, Cumhurbaşkanı’na görüşme masasında güç veren bir duruş sergilemeleri gerektiğini belirtti.


Küçük, halkın kendilerini tek başına iktidara taşırken, KKTC’yi ileriye taşıyacak UBP kadrolarına güveni esas aldığını kaydederek, kurultayda başkan olurken her milletvekilinin başkanlığa layık olduğunu söylediğini hatırlattı ve “Bugün de, 26 milletvekilimin Bakanlığa layık olduğunu söyledim, söylemekteyim” dedi.

 “Nöbet değişimi takdirim”

 


Başkanın, kurultay delegelerince seçildiğine işaret eden İrsen Küçük, 3 bakanın görev değişimini nöbet değişimi diye niteleyerek, bunu parti tüzüğü ve anayasa çerçevesinde kullandığı takdiriyle yaptığını söyledi. Başbakan Küçük, konuşmasını şöyle sürdürdü:

 “Kızgınlık ve tepkileri hizmet aşkına veriyorum”


“Kimse, görevi devreden bakan arkadaşlarımın yetersizliğini iddia etmediği, edemediği gibi, yeni görev alanların da yetersiz olduğunu söylememeli, söyletmemelidir. Beklenti içinde olan arkadaşlarımın bu dönem görev almamaları veya görev devreden arkadaşların üzüntülerini hatta kızgınlıklarıyla tepkilerini, tabanımıza, halkımıza duydukları hizmet aşkına veriyorum.

 “Şık olmasa da payıma düşeni aldım”

 


Tepki biçimi, süresi partimizi zor durumda bırakmışsa da, bu gelişme hepimize, çok duyarlı, dinamik hizmet aşkıyla yanan çalışma arkadaşlarımızın olduğunu hatırlatmıştır. Şık olmasa da, son gelişmelerden ben payıma düşeni aldım. Herkesin, herkesimin ‘ateşten gömlek’ dediği, altı ay önce aldığım Başbakanlığı bırakmamı isteyen muhalefet liderleri ve sendika başkanlarının istismarına açık arkadaşlarımın bu çıkışlarına üzüldüğüm kadar, kamuoyunda bu arkadaşlarıma karşı yapılan olumsuz yakıştırmalara da aynı oranda üzüldüğümü belirtmek isterim.


Sergilenenleri partimizin ülke sorunlarına karşı çok daha duyarlı olması ve çözüm getirici hizmet verebilmesi adına bir uyarı ve motivasyon olarak değerlendiriyorum. Aksini düşünmek, ülkemizin en eski, en köklü en büyük partisi olan UBP’yi bu tür gereksiz, anlamsız huzursuzluklarla meşgul etmek, ülkemize, insanımıza hizmette geri bırakmakla eş anlam kazanır. Kaldı ki, partimizi iktidara taşıyan halkımızın milletvekillerinden beklentisi hizmettir. Hizmetin esas yeri de yüce Meclis’tir. Kişiler vekil de olsalar halkın iradesi hilafına hareket etmemelidirler.”


 


“Makamlar babamızdan kalmadı”


İrsen Küçük, “siyasette hizmet etme imkanı ve makamların kendilerine babalarından kalmadığını” milletin verdiğini dile getirerek, milletin hizmetinde olduklarının asla unutulmamasını istedi.


“Duygularımızla hareket etmemeli, duygularımızı aklın, bilginin, sağduyunun ve tecrübenin önüne koymamalıyız” diyen Küçük, partisindeki birçok arkadaşının her makama layık olduğunu; onları selamladığını kaydetti ve konuşmasını “Ancak, bugün partimizin birlik beraberlik ve istikrara ihtiyacı vardır. Halkımız bizden hizmet bekliyor. Bunun için birlik, beraberlik çağrımı yineler, hepinize sevgi ve saygılarımı sunarım” diyerek tamamladı.


UBP Parti Meclisi toplantısı, Başbakan Küçük’ün konuşmasından sonra basına kapalı devam etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ