19 Aralık 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Taçoy: “Sıkıntı kabineden önce başladı”
13 Nisan 2011 Çarşamba 15:19

Taçoy: “Sıkıntı kabineden önce başladı”

Taçoy ve Serdaroğlu, 'sıkıntı rezizyondan dolayı değil' dedi...

Yurdagül BEYOĞLU

 

Kabine değişikliğine tepki gösteren Girne milletvekili Ergün Serdaroğlu ile geçtiğimiz yıl Ulaştırma Bakanlığı görevinden alınan Hasan Taçoy dün Başbakan İrsen Küçük'le bir araya geldi.

 

Toplantı öncesi Haberdar’ın sorularını yanıtlayan Başbakan İrsen Küçük, parti içinde bir kırgınlık olmadığını, kişiler arasında bazı farklılıklar olabileceğini söyledi. “Bunlar Bakanlar Kurulunda birlikte hizmet ettiğimiz arkadaşlar. Sağduyularına güveniyorum” diyen Küçük, konunun kendi mecrası içinde çözülebileceğini belirtti.

 

“Amacımız sorunlara çare üretmek”

Basın mensuplarının yoğun ilgi gösterdiği toplantı yaklaşık 45 dakika sürdü. Toplantı çıkışında basına açıklama yapan UBP Lefkoşa Milletvekili Hasan Taçoy, bugün (dün) arkadaşlarıyla bir araya geldiklerini, kendi aralarında bazı görüş alışverişinde bulunduklarını söyledi. Amaçlarının ülke için gerekli çalışmanın yapılması olduğunu kaydeden Taçoy, “tek amacımız sorunlara çare üretmektir” dedi.

 

Taçoy, medyada yer alan “olağanüstü genel kurul” iddialarını da yalanlayarak şöyle konuştu: “Olağanüstü genel kurul yok. Bu konuda tüzük açık ve nettir. Genel Kurula, erken seçime ne gibi durumlarda gidildiği tüzükte belirtilmiştir.”

 

“Revizyondan dolayı değil”

Bir süredir gündemi meşgul eden sıkıntıların kabinedeki revizyondan dolayı yaşanmadığını ileri süren Taçoy, Başbakanla yaptıkları görüşmede KKTC’nin içinde bulunduğu ekonomik ve sosyali sıkıntıları paylaştıklarını belirtti.

 

Taçoy’un, “sıkıntı revizyondan dolayı değil” sözlerini onaylayan Ergün Serdaroğlu ise “sıkıntı zaten kabine değişikliğinden önce başladı. Bazı arkadaşlarımız istifa etmişti biz geri çektirdik. Biz o zaman da tepki koymuştuk. Bizim ne partiye ne de ülkeye zarar vermeye niyetimiz yok” ifadelerini kullandı.

 

“İstifa yok”

Taçoy, bir soru üzerine “istifa yok” dedi. Taçoy adı geçen arkadaşlarının siyasete UBP’de başlayıp, UBP’de siyaset yapmaya devam eden kişiler olduğuna dikkat çekerek, içte yaşananların dışarı vurulmasının bir fayda sağlamayacağını söyledi. Taçoy, görüşme sonucunda yarın meclis’te nisabın sağlanıp sağlanmayacağının sorulması üzerine ise “Arkadaşlarla bu konuyu görüşerek ortak değerlendirme yapacağız” ifadelerini kullandı.

 

“Yazılı ama muhtıra değil”

Taçoy bir başka soru üzerine, Başbakan İrsen Küçük’e yazılı bir kağıt verdiklerini ancak bunun muhtıra olmadığını kaydetti.

 

“Benim haberim yok”

Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif’in aynı saatlerde Başbakanlık binasına gelmesi “Kaşif arabuluculuk mu yapıyor” sorusunu akıllara getirdi. “Ben UBP’liyim. Partime tepki olmaz” diyen Kaşif, diğer vekillerin yapacağı görüşmeden haberi olmadığını, yurtdışında olması dolayısıyla Başbakana bilgi vermek amacıyla Başbakanlık’a gittiğini söyledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ