20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Süreç farklılaşıyor
16 Nisan 2011 Cumartesi 14:34

Süreç farklılaşıyor

TC Başbakanı Erdoğan: 'Libya konusu farklı hale geliyor'

Türkiye Başbakan’ı Erdoğan, Libya'dan getirilen yaralıları ziyaret etti. Ziyaret sırasında Libya konusunda açıklamalarda bulunan Başbakan Erdoğan "Berlin'de gerçekleştirilen Dışişleri Bakanları Toplantısı doğrultusunda NATO bundan sonraki süreci çok daha hassasiyetle, çok daha farklı bir biçimde işletecektir" dedi…

 

Türkiye Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Libya'ya yapılan müdahaleyle ilgili olarak Berlin'de gerçekleştirilen Dışişleri Bakanları toplantısına işaret ederek, NATO'nun burada alınan kararlar doğrultusunda bundan sonraki süreci çok daha hassasiyetle çok daha farklı bir biçimde işleteceğini söyledi.

 

“Süreci NATO sürdürüyor”

 

Erdoğan, Libya'dan getirilen ve Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alınan yaralıları ziyaret etti.

 

Erdoğan, ziyaretin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Birleşmiş Milletler'in 1970-1973 sayılı kararlarına göre Libya'ya müdahale yapıldığını belirten Erdoğan, bu süreci NATO'nun yürüttüğünü söyledi.

 

“Rasmussen’le konuyu görüştük”

 

Berlin'deki Dışişleri Bakanları toplantısının sona erdiğini konuyla ilgili Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'ndan bilgi alacağını kaydeden Erdoğan, "Oradan çıkan kararlar istikametinde tabii ki NATO bundan sonraki süreci çok daha hassasiyetle çok daha farklı bir şekilde işletecektir.

 

Böyle görüştük böyle planladık. Rasmussen'in Türkiye ziyaretinde de aramızda bunları zaten bu şekilde görüştük" diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ