19 Aralık 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Suçlu FACEBOOK!
15 Nisan 2011 Cuma 11:36

Suçlu FACEBOOK!

Yaşanan olayların sebebi, maç öncesi sanal alemde yapılan yazışmalarmış

*Göçmenköy Kulüp Başkanı Ersan Karataş,Yenicami, Göçmenköy maçı sonrası yaşanan olayların maç öncesi sanal alemde karşılıklı yapılan yazışmalar olduğunu söyledi

 

Olaylı Yenicami maçı sonrası Disiplin Kurulu’nun sadece Göçmenköy Kulübüne ceza vermesine itiraz eden Göçmenköy Yönetimi, Ceza Kurulu’na başvuruda bulunmak için çalışma başlattı.

 

Dün konu ile ilgili bir basın toplantısı düzenleyen Göçmenköy Yönetim Kurulu,ellerinde bulunan maç sonunda çıkan olayların görüntülerini spor basını ile paylaştılar.

 

Toplantıda söz alan Göçmenköy Kulüp Başkanı Ersan Karataş,Göçmenköy Kulübü’nün kuruluş amacının ve başlıca hedefinin ülke sporuna sahip çıkarak sağlıklı gençler yetiştirmek olduğunu söyledi.

 

Yaşanan olayları tasvip etmediklerini ancak verilen cezaların da adil olmadığını söyleyen Karataş,olaylara karışan Yenicamili futbolcular Mehmet Göktaş ve Emrah Şehsuvaroğlu’na ceza verilmemesine anlam veremediklerini kaydetti.

 

Disiplin Kurulu’nun adil bir ceza dağıtımında bulunması halinde hiçbir itirazda bulunma ihtiyacı duymayacaklarını söyleyen Ersan Karataş, Yenicami Kulübü’ne hiçbir cezanın gelmemesinin düşündürücü olduğunun altını çizdi.

 

Göçmenköy Kulübü’nün son 10 yılın en centilmen takımı seçildiğini de hatırlatan Kulüp Başkanı Ersan Karataş,maç sonrası sevinç gösterilerinden bulunmak için sahanın ortasına bayrak dikmek isteyen bir gurup taraftarın Yenicami futbolcusu Kemal Uçaner’in saldırısına uğradığını ve olayların bu şekilde başladığını söyledi.

 

Maç sonrası bazı kesimlerin, Göçmenköy camiasını olayların tek suçlusu gibi göstermeye çalıştığını da söyleyen Ersan Karataş, bazı spor yazarlarının Yenicamili taraftarların arasında maç izleyip yorum yaptığını,bunun da kendilerini üzdüğünü söyledi.

 

3 maç saha kapatma cezasının çok ağır olduğunu söyleyen Ersan Karataş,10 yıllık en centilmen takım ünvanının bir maçta çıkan olaylarla silinmek istendiğini de söyledi.

 

Ceza Kurulu’na başvurmak için çalışma başlattıklarını ve Federasyondan maçla ilgili görüntü ve raporları beklediklerini de söyleyen Ersan Karataş, Yenicami Kulübü ile yaşanan bu olayın devam ettirilmemesi için yönetim olarak üzerlerine düşen her şeyi yapmaya da hazır olduklarının altını çizdi,

 

Olaylara karışan Göçmenköy futbolcu ve taraftarlar için yönetimin önlem alacağını da söyleyen Karataş,amaçlarının futbola ve geçliğe hizmet olduğunu da vurguladı.

 

Konuşmasının sonunda,çıkan olayların,bazı taraftarların maç öncesinde Facebook gibi sitelerde yapılan karşılıklı yazışmalar olduğunu söyleyen Karataş,ailelerin çocuklarını sanal alemde yapılan bu tür yazışmalardan uzak tutmasını istedi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ