19 Ekim 2018 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Suç aynı ama...
30 Nisan 2011 Cumartesi 15:48

Suç aynı ama...

Tutuklanan zanlılardan biri serbest, diğeri içerde; çünkü...

Gazimağusa’da Narkotik Ekiplerinin düzenlediği operasyon sonucu tutuklanan Çimen Coşalev ile Selahattin tilim, dün yeniden yargı önüne çıkarıldı.

 

Mahkeme tarafından teminata bağlanarak serbest bırakılan zanlılardan Selahattin Tilim nakdi kefaleti ödeyemediği için merkezi cezaevine gönderildi. Çimen Çoşalev ise davaları görüşülünceye kadar, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

 

 

İfade gönüllü değil

 

Gazimağusa Kaza Mahkemesinde dün görülen davada meselenin tahkikat memuru, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Şubesinde görevli polis memuru Müjdat Günay, 26 Nisan 2011 tarihinde bir ihbar üzerine gerçekleştirdikleri operasyonda, Çimen Coşalev’in aracında yaklaşık 5 gr hintkeneviri uyuşturucu madde ele geçirdiklerini, Coşalev’den elde ettikleri bilgi doğrultusunda uyusturucu maddeyi Selahattin Tilim den aldığını tespit ettiklerini anımsattı. Bu çerçevede zanlı Selahattin Tilim’ i tutukladıklarını ve soruşturma sonucu, Derinya bölgesinde yıkık ve kullanılmayan bir ev içinde zanlıya ait 15 gr daha hintkenevi ele geçirdiklerini anlattı. Soruşturmanın tamamlandığını söyleyen Günay, zanlıların uygun bir teminatla serbest bırakılmalarını talep etti.

 

 

Kefaleti yatıramadı cezaevine gönderildi

 

Mahkemede söz alan Çimen Coşalev’in avukatı, Coşalev’in verdiği ifadenin gönüllü olmadığını, polisin, Selahattin Tilim’in verdiği ifadeye göre ayrı bir ifade hazırlayıp, zanlı Çimen Coşalev’ e imzalattığını ve bu ifadeyi kendisine okutmadığını iddia etti.Huzurundaki şahadetleri değerlendiren Kaza Mahkemesi Yargıcı Banu Soyer, zanlıların ikişer KKTC vatandaşı kefilin 25 biner kefalet senedi imzalamaları ve zanlıların her birinin 2 bin TL nakdi kefalet yatırmaları şartıyla, davaları görüşülünceye kadar tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmalarına emir verdi. 2 bin TL nakdi kefaleti yatıramayan Selahattin Tilim cezaevine gönderildi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ