20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Suavi söyledi, EMO dinledi
18 Nisan 2011 Pazartesi 13:38

Suavi söyledi, EMO dinledi

EMO, bu kez Grand Prix ödüllü Türkiyeli Sanatçı Suavi Saygan’a eşlik etti

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO), her yıl geleneksel olarak düzenlediği balosunu, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda da Acapulco Otel’de gerçekleştirdi.

 

Önceki akşam gerçekleşen EMO Balosu alışılmışın dışındaydı. Geleneksel balolarında oyun pistini boş bırakmamaları ile ünlü Elektrik Mühendisleri Odası, bu kez Grand Prix ödüllü Türkiyeli Sanatçı Suavi Saygan’a eşlik etti.

 

Sunuculuğunu EMO Yazmanı Mert Girgen’in üstlendiği gecenin açılış konuşmasını yapan EMO Başkanı Mustafa Aksoy, oda çalışmaları hakkında bilgi verdi.

 

EMO Geleneksel Balosu’nda, aynı zamanda EMO Üyesi olan 2’nci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat’ın da aralarında bulunduğu 200’e yakın konuk katıldı.

 

Talat: EMO gençleşiyor

 

Bir önceki yılda olduğu gibi bu yılda da EMO’nun gençleşmekte olduğuna dikkat çeken 2’nci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, “EMO çok güzel işler yapmaktadır. Ancak yapılması gereken daha çok iş vardır. Özellikle, eğer bir çözüm olduğu zaman, yaşanacak rekabetle doğru orantılı olarak sorumluğu ve yapacağı işler de artacaktır” dedi ve EMO’nun yeniliklere, gelişmelere her an hazır olmasını istedi.

 

25’inci yıl plaketi

 

Meslekte 25’inci yılını dolduran üyelerden Fadıl Korkut, Rasime Uyguroğlu ve Hüseyin Erduran’a 25’inci Yıl Plaketleri, 2’nci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ile Ankara Merkez EMO Yönetim Kurulu Üyesi Emir Birgün verdi.

 

Odaya yeni üye olan Ahmet Arca, Süleyman Avcan, Pınar Onbaşı ve Fırat Yıldız’a ise odanın görevlerinin yazılı olduğu belgeleri veren EMO Başkanı Mustafa Aksoy, yeni üyelere EMO rozetleri de taktı.

 

Gece boyunca eşlik ettiler

 

Türk özgün müzik sanatçısı Suavi’nin özel orkestrası ile birlikte gerçekleştirdiği iki saati aşkın konseri boyunca EMO üyeleri sanatçıya hem sesleri, hem de alkışları ile eşlik ettiler. Geceye katılanlar arasında Güzelyurt Gelişim Orkestrası üyeleri de vardı. Orkestranın üyelerinde Mustafa Tozakı’nın çizdiği Suavi ve orkestra üyelerinin karikatürleri, ünlü sanatçıyı hayran bıraktı.

 

Nazım Hikmet, Ahmed Arif, Hasan Hüseyin Korkmazgil’in bestelerinden şarkılar seslendiren sanatçının İki Gözüm İki Çeşme, Bu Memlek Bizim, Odam Kireç Tutmuyor, Çökertme ve Yalıçapkını gibi şarkıları yanında; konuklar arasına inerek, mikrofon kullanmadan söylediği Ayrılık şarkısı gecenin unutulmayacakları arasında yer aldı.

 

“Kuş türleri yok olmasın, doğa kirlenmesin temiz kalsın” diyen Suavi, sahneye çağırdığı çocuklar için de şarkı söyledi.

 

Teşekkür Plaketi

 

Konserin sonunda EMO Başkanı Mustafa Aksoy, Sanatçı Suavi’ye teşekkür plaketi, Suavi ve özel orkestrasının üyeleri Kıbrıs Havaları’ndan oluşan CD ve kitapları hediye etti.

EMO Geleneksel Balosu, zengin hediyelerin verildiği piyango çekilişi ile tamamlandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ