17 Aralık 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
STÖ’ler fuarda buluşuyor
14 Nisan 2011 Perşembe 14:02

STÖ’ler fuarda buluşuyor

Engage Projesi'yle ilk kez Lefkoşa dışında 'Sivil Toplum Fuarı' düzenleniyor

The Management Centre (Yöneticilik Merkezi) ile Güney Kıbrıs’tan NGO-SC (Sivil Toplum Destek Merkezi) işbirliğinde iki toplumlu olarak yürütülen “Engage-Barışa Sen De Katıl Projesi” kapsamında, Cumartesi günü Gazimağusa Namık Kemal Meydanı’nda “Sivil Toplum Fuarı” düzenleniyor.


“Bazıları Güzel İşler Yapar, Güzel İşlere Destek Ol” temasıyla gerçekleştirilecek olan fuarda, Gazimağusa, İskele ve Karpaz bölgeleri sivil toplum örgütleri biraraya gelecek.
Saat 10.00’da açılacak ve saat 21.45’e kadar devam edecek olan fuarda, sivil toplum örgütlerinin tanıtımı, müzik dinletileri, dans gösterileri, şovlar, müzik grupları konserleri yer alacak.
Etkinlikte, fuara organizasyonel katkı koyan Mağusa Gençlik Merkezi (MAGEM)’in “Atölyeler Bayramı” etkinlikleri de yer alacak.Harmancı: Lefkoşa dışında ilk kez yapılıyor


“Sivil Toplum Fuarı”yla ilgili olarak MAGEM binasında basın toplantısı düzenlenerek, etkinlikler hakkında bilgi verildi.


The Management Centre Engage Projesi Sorumlusu Mehmet Harmancı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı-İşbirliği ve Güven İçin Hareket (UNDP-ACT) tarafından fonlanan 3 yıllık projede son 3 aya girdiklerini belirterek, projenin sivil toplum örgütleri ve ağlarının güçlenerek, uzlaşım sürecindeki rolünü artırmayı hedeflediğini ve hedefe uygun olarak bir çok aktivite düzenlendiğini ifade etti.


Harmancı, Engage Projesi’nin, söz konusu fuarla bir ilke imza atarak Lefkoşa dışında ilk kez sivil toplum fuarı organize ettiğini kaydetti.
 

 

“Sivil toplum kuruluşları tanıtım yapacak”


Harmancı, fuarda; sivil toplum örgütlerinin faaliyetlerini tanıtacaklarını, bazı sivil toplum kuruluşlarının ürettikleri ürünlerin pazarlamasını veya tanıtımını da yapacaklarını kaydetti.
Harmancı, fuarda sivil toplum kuruluşlarının tanıtımı yanısıra, yerel amatör grupların performans sergileyeceğini, halk dansları, modern dans gösterileri, ateş gösterileri ve çocuklar için çeşitli faaliyetler yapılacağını belirtti.Erçelik: Örgütlerin, toplumla buluşması önemli

 

MAGEM Başkanı Engin Erçelik, Gazimağusa ve bölgedeki sivil toplum örgütlerinin toplumla buluşmasına önem verdiklerini, sivil toplum örgütlerinin kendilerini tanıtmalarına, kendilerini ifade etmelerine olanak sağlayacak projeye destek vermekten mutluluk duyduklarını ifade etti. Erçelik, “Atölyeler Bayramı’’ etkinliğine Engage Projesi’nin fuarıyla birlikte güzel bir başlangıç yapacaklarını kaydederek, 16-18 Nisan tarihleri arasında gerçekleştireceleri Atölyeler Bayramı’nı Sivil Toplum Fuarı ile birleştirdiklerini söyledi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ