23 Ekim 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Start Eroğlu’ndan
17 Nisan 2011 Pazar 09:45

Start Eroğlu’ndan

15 aracın yarışacağı 2. LTB Rallisi dün start aldı

Kuzey Kıbrıs Turing Otomobil Kurumu ile Lefkoşa Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenen ralliye katılan 15 aracın startı dün düzenlenen törenle verildi.

 

Törene Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Başbakan İrsen Küçük, Maliye Bakanı Ersin Tatar, Lefkoşa Türk Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı Koordinatörü Süleyman Göktaş ve Kuzey Kıbrıs Turing Otomobil Kurumu Başkanı Zeki Tapçu ve yarış severler katıldı.

 

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu startı verirken yaptığı konuşmada, rallicilerin yarışlarda Avrupa’daki rakiplerine eşdeğer dereceler elde ettiklerini belirterek, yaz ayları içinde yapılacak olan Avrupa Rallisi’ne katılabilmeleri için hükümetin sporculara destek olmasını istedi.

 

Eroğlu sporculara başarılar dileyerek kazasız bir yarış olmasını diledi.

 

İkinci Lefkoşa Türk Belediyesi rallisi yarın saat 08.48’de başlayacak. Ralliciler ilk olarak Kanlıköy Özel Etabı ile Hamitköy Özel Etabı’nı üçer kez ve BRT Özel Etabı’nı 2 kez geçecek. Yarışmacılar, son olarak Lefkoşa Sanayi Bölgesi’nde tahıl siloları yanında gerçekleştirilecek ve ismini rahmetli yarışmacı Tuğberk A. Raşit’ten alan Seyirci Özel Etabı ile tamamlanacak.

 

Yarışın ödül töreni LTB binası önünde saat 19.00’da gerçekleştirilecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ