19 Kasım 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Spor’un Oscar’ları
07 Mayıs 2011 Cumartesi 14:54

Spor’un Oscar’ları

Nike Lefkoşa Yılın Başarılıları Gala yemeğinde ödüller verildi...

Spormans dergisi ve Golden Tulip Lefkoşa’nın işbirliğinde düzenlenen Nike Lefkoşa Yılın Başarılıları Gala Yemeği, Golden Tulip Lefkoşa Otel’de muhteşem bir atmosferde gerçekleşti.

 

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Maliye Bakanı Ersin Tatar, CTP Lefkoşa Milletvekili Kadri Fellahoğlu, Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Cemal Bulutoğluları’nın da hazır bulundukları gece, Genç TV’den naklen yayınladı.

 

Sunuculuğunu Can İpcioğlu’nun yaptığı Nike Lefkoşa Yılın Başarıları Gala Yemeği’ne Ses Sanatçısı Ebru Elmas da kadife sesi ile renk kattı.

 

Spora Katkı Koyun

Konuşmasında, sporda ödüllendirmenin önemine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, “Başman Kardeşler Ltd.’in sporumuza katkısı büyüktür. Ülkemizdeki her firma bir spor dalı veya bir sporcuya sponsor olsa, bugün ülke sporumuz çok daha iyi durumda olurdu” dedi ve iş adamlarımızı spora katkı koymaya davet etti.

 

Özelde futbol ve genelde sporun yönetici, taraftar ve sporcusu ile bütünleştiğini söyleyen Eroğlu, “Sahalardaki küfürler, öncelikle bayan taraftarları sahalardan kaçırdı. Halbuki, bizim zamanımızda insanımız eşleri, çocukları ile birlikte maç izlemeye giderdi. Bizim zamanımızda rakip takımları ağırlardık, onlar da bizi ağırlardı. Güzel olan da bu idi. Zaten sporun kökünde yatanda kardeşliktir, sevgidir” şeklinde konuştu.

 

 

Konuşmalar

 

Maliye Bakanı Ersin Tatar, kendisinin de kulüp başkanı olduğu dönemde yaşadığı zorlukları dile getirirken; Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Cemal Bulutoğlu ise, spor kulüplerine tuttukları malların koçanlarının verilmesini talep etti.

 

Spormans Seçici Kurulu’nun çalışmaları hakkında bilgi veren Seçici Kurul Başkanı Günay Caymaz, seçici kurulun çalışmaları hakkında bilgi verdi ve çok titiz çalışan arkadaşlarına teşekkür etti.

 

Katkılarımız Sürecek

 

Spormans dergisi ve Golden Tulip Lefkoşa’ya teşekkür ederek konuşmasına başlayan Nike Lefkoşa Direktörü Ali Başman, Nike Lefkoşa Ayın Başarılarını bu yıl üçüncü kez üstlendiğini anımsattı.

 

“Her geçen yıl daha da güzel organizasyonlara imza atıyoruz. Gördüğümüz ilgi doğru yolda olduğumuzun kanıtıdır. Bizler çok büyük zevk alıyoruz ve önümüzdeki yıllarda da katkımızı artırarak sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

 

 

Ödüller

 

Spormans Seçici Kurulu’na teşekkür plaketlerini Lefkoşa Türk Belediyesi başkanı Cemal Bulutoğlu verdi.

 

Arca Haber Ajansı Direktörü Hüseyin Arca Spormans dergisinin sponsorları Telka Kablo adına Mustafa Togay’a ve Devlet Piyangoları Şube Sorumlusu Mustafa Piro; Nike Lefkoşa Ayın Başarıları organizasyonunda birlikte çalıştığı Golden Tulip Lefkoşa Otel Müdür Yardımcısı Yılmaz Balcı ile Nike Lefkoşa Direktörü Ali Başman’a da birer teşekkür plaketi verdi.

 

 

Ayın Başarıları

 

Sezon boyunca Nike Lefkoşa Ayın Başarılısı olarak seçilen futbolcu, antrenör ve hakemlere Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından plaket verildi. Bakan Kemal Dürüst’ün mazeret bildirerek katılmaması nedeniyle, futbolcular Ahmet Coşkun (Doğan T.B.), Serkan Önet (Çetinkaya)

 

Mustafa Yaşinses (K.Kaymaklı) ve Çağrı Kıral’a (K.Kaymaklı) plaketlerini KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu verdi.

 

Nike Lefkoşa Ayın Hakemleri Mehmet Malek, Mehmet Sezener, Gökhan Koşer, Ecvet Kanatlı ve Savaş Tilki plaketlerini CTP-BG Lefkoşa Milletvekili Kadri Fellahoğlu’nun elinden aldı.

 

Nike Lefkoşa Ayın Antrenörleri İltaç Karayel, Mehmetali Özgürgün, Hüseyin Cantürk ve Ahmet Dedekorkut’a plaketlerini Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı Koordinatörü Süleyman Göktaş verdi.

 

 

Yılın Başarıları

 

Spormans Seçici Kurulu’nun, Kuzey Kıbrıs TURKCELL 1’inci Ligi boyunca seçilen Nike Lefkoşa Ayın Başarılıları arasından gizli oyla belirlediği Nike Lefkoşa Yılın Başarıları’nı ayni zamanda Tasdik Memuru olan Seçici Kurul Üyesi Enver Sedat Simavi tarafından açıklandı.

 

KKTCELL 1. Lig Gol Kralı Ertaç Taşkıran’a Nike Lefkoşa Yılın Özel Ödülünü Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu; Nike Lefkoşa Yılın Futbolcusu Mustafa Yaşınses’e ödülünü KKTCELL Genel Müdürü Dağhan Fellahoğlu verdi.

 

Nike Lefkoşa Yılın Hakemi Mehmet Sezener’e ödülünü Maliye Bakanı Ersin Tatar, Nike Lefkoşa Yılın Antrenörü Mehmetali Özgürgün ise ödülünü Nike Lefkoşa Direktörü Ali Başman’ın elinden aldılar.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ