19 Kasım 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Spor klüplerine ilgi
09 Nisan 2011 Cumartesi 12:21

Spor klüplerine ilgi

Eroğlu, dün de Yeşilova kulüp yöneticilerini kabul etti

Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu, dün Hasan Atakara başkanlığındaki Yeşilova Spor Kulübü yöneticilerini kabul ederek görüştü. Yeşilova Kulüp başkanı Hasan Atakara kabul sırasında yaptığı konuşmada, ülkemizin mihenk taşlarından biri olan spora katkı koymaya çalıştıklarını ifade etti ve Cumhurbaşkanı Sn. Eroğlu’nun spor alanından gelen bir Cumhurbaşkanı olmasının önemine vurgu yaptı. Atakara, özellikle son üç yıldır devletin spor kulüplerine gereken ilgiyi gösterdiğini söyleyerek teşekkürlerini sundu.

 

Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu ise konuşmasında, bugünkü şartlarda spor kulüplerine maddi kaynak sağlamanın ve sporcuların ihtiyaçlarını gidermenin zor olduğuna dikkat çekerek iş çevrelerini spor kulüplerine daha fazla destek vermeye çağırdı.

 

Cumhurbaşkanı Eroğlu spor alanında Kıbrıslı Türklere uygulanan ambargoya değinerek, “Gençlerimizin dış dünyaya açılması, spor müsabakalarına katılması çok anlamlı bir teşvik olurdu,” dedi. Uygulanan ambargonun insanlık dışı olduğu söyleyen Cumhurbaşkanı Eroğlu, “Maalesef medeni ülkeler bize ambargo uyguluyor,” diye konuştu.

 

Gençlerin spor ile uğraşmasının önemini vurgulayan Cumhurbaşkanı Eroğlu, kulüp yöneticilerinin gençleri kötü alışkanlıklardan koruma, onları bir çatı altında toplama gibi önemli görevleri bulunduğu kaydetti.

 

Cumhurbaşkanı, Yeşilova Spor Kulübü yöneticilerini çalışmalarından dolayı kutlayarak, başarılar diledi.

 

Konuşmaların ardından Yeşilova Kulübü Başkanı Hasan Atakara Cumhurbaşkanı Eroğlu’na plaket takdim etti.


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ