17 Ekim 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sosyalleşmenin 7 yolu!
14 Aralık 2012 Cuma 12:05

Sosyalleşmenin 7 yolu!

Aşağıdaki ipuçları size daha sosyal olmanızın yollarını gösterebilir

Kendinize iyi bakın: Sosyalleşmenin yollarından biri kendinize iyi bakarak kendinizi iyi ve güzel hissetmektir. Eğer kendinize gereken özeni göstermezseniz sosyalleşme becerileriniz azalır. Şöyle bir örnek verelim; biriyle sohbet etmeye başladınız diyelim, saçlarınız yağlı ya da genel olarak bakımsızsa, üzerinizde ter lekeleri olan bir t-shirt varsa ne olur bir düşünün. 

 

Gülümseyin: Gözlerinizi ışıl ışıl yapan bir gülümseme ile dolaşmayı unutmayın. Beyaz dişleriniz sizi daha yaklaşılabilir yapacaktır; özellikle okulda yeni gelmiş bir kızsanız. Daha az kaş çatarsanız daha mutlu görünürsünüz. 

 

Baştan savmayın: Daha sosyal olmak için tanıdıklarınızla akrabalarınızla daha yakın ilişkiler içinde olun. Yemekler tertip edin, telefon edin, sosyal medyada sohbetler edin, ya da mektup yazın.  

 

Pozitif olun: Her ne olursa olsun canayakın arkadaş canlısı olun. Moralinizin hemen bozulmasına müsaade etmeyin. Soğuk bir kişi olursanız insanlar size çekinerek yaklaşır ve genelde yaklaşmazlar yalnız kalırsınız.

 

Güvenilmez olmayın: Daha sosyal olmanızın en sağlam yolu planlarınıza sadık kalmanızdır. Çoğu zaman uzun bir günün ardından odanızda sakince uzanmak isteyebilirsiniz. Arkadaşlarınızla yaptığınız planları sürekli ertelerseniz güvenilmez olursunuz.  

 

Birlikte hareket etmek: Okula yeni girdiğinizde büyük bir şehirde kaybolmuşsunuz hissine kapılabilirsiniz. Ama bir grubunuz olursa sosyal becerilerinizi daha iyi geliştirirsiniz. Kendi becerilerinizi görüp sizinle aynı şeylere ilgi duyan farklı insanlarla tanışırsınız.  

 

Rahatlatıcı olun: Her yaptığınız hatada sürekli kendi kendinizi hırplamaktan vazgeçmek de sosyalleşmenin bir yoludur. Kendimizi eleştirmeye eğilimliyizdir ama saplantılı bir şekilde sürekli neyi doğru neyi yanlış yaptığımızı düşünmek sosyalleşmenize engel olacaktır.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ