10 Aralık 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SOS kamp ateşini yaktı
03 Nisan 2011 Pazar 23:13

SOS kamp ateşini yaktı

“Adım Adım Memleketim” kampı bu yıl Karpaz'da...

Ayşe BULUT

 

SOS Çocukköyü Derneği İzcilik Kulübü her yıl düzenli olarak düzenlediği izcilik kapını bu yıl Karpaz’a kurdu.

İzcilik Kulübü’nün 2009 yılından beridir her yıl “Adım Adım Memleketim” sloganıyla gerçekleştirdiği ve bu yıl da 1-2-3 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen kamp çerçevesinde çocuklar kamp kurdu doğada yürüyüş yaptı, kamp ateşi yakarak geç saatlere kadar gönüllerince eğlendi..

 

Durmuş: Hayatta kalma yürüyüşü

SOS Çocukköyü Derneği Başkanı Besime Durmuş, 2009 yılında vefat eden kurucu liderleri Günaltay Durmuş’un anısına bu etkinliği iki yıldan beridir düzenlediklerini belirterek, survivor (hayatta kalma) yürüyüşü olarak nitelendirdikleri yürüyüşü Karpaz’da gerçekleştirmeye başladıklarını söyledi. Durmuş, Yenierenköy Belediye Başkanı Özay Öykün, İdare Amiri Altan Hürtaş’a teşekkür etti.

 

İlk mekân Yeşilköy İtfaiyesi

İlk gün Yeşilköy itfaiyesinde konaklayan 30 kişilik izci grubu, Besime Durmuş önderliğinde dün yürüyüşlerine başladıklarını ve bu akşam Kuruova- Kaleburnu arasında konakladıklarını belirten Durmuş, bugün yürüyüşlerine devam ederek, finali ise Yenierenköy Belediye Restaurantı’nda yapacaklarını kaydetti. Ekibe burada Yenierenköy Belediye Başkanı Özay Öykün tarafından bir yemek verilecek.

Gençler, ilk akşam konakladıkları Yeşilköy İftaiyesi kampında ateş yakarak, bir arada olmanın mutluluğunu yaşadılar. Akşam yemeğinde ve tüm öğlen ile akşam yemeklerinde ateşte patates, soğan, gabira (ekmek kızartma) pişirerek hep birlikte yediler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ