17 Aralık 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“SOS Çocukköyü Şenliği”
03 Temmuz 2013 Çarşamba 12:26

“SOS Çocukköyü Şenliği”

SOS çocukköyü şenliği, BRTK ile işbirliği içinde dün yapıldı

SOS Çocukköyü Derneği tarafından her yıl düzenlenen “SOS Çocukköyü Şenliği”, Bayrak Radyo Televizyon Kurumu (BRTK) ile işbirliği içinde dün yapıldı.

Dernek çalışmalarını tanıtmak ve korunmaya muhtaç çocuklar için halktan yardım toplamak maksadıyla SOS Çocukköyü’nde gerçekleştirilen şenlikte oyun alanları, kermes ve eğlenceli gösteriler düzenlendi.

Turizm, Çevre ve Kültür Bakanı Mehmet Harmancı’nın da katıldığı şenlikte SOS Çocukköyü Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hacer Çerkez de bir konuşma yaptı. Çerkez’in konuşmasının ardından SOS Çocukköyü kurucularına teşekkür plaketi takdim edildi.

Şenlik BRT 2 kanalında canlı yayınlandı.

 

ÇERKEZ

SOS Çocukköyü Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hacer Çerkez, her yıl geleneksel olarak düzenledikleri etkinliği bu yıl BRT ile işbirliği içinde şölene dönüştürdüklerini belirtti. Çerkez, derneğin amacının çocukların refahını sağlayıp, mutlu bir yuvada yetişmesini sağlamak olduğunu kaydetti.

20 yılı aşkın süreçte çocuklara iyi bakım vermek ve halkın güvenini kazanmak için çok çalıştıklarını ifade eden Çerkez, dürüst, şeffaf ve hesap verebilir olmalarının kendilerine olan güveni her geçen gün arttırdığını söyledi.

Çerkez, kurulduğu günden bugüne SOS Çocukköyü’nde bin 356 çocuğa bakım sağlandığını belirterek, şu an çocuk köyündeki çocuk sayısının 75 olduğunu; gençlik evlerinde de 36 çocuğun hizmet aldığını kaydetti.

SOS Çocukköyü Derneği’nden hizmet alanlarla ilgili ayrıntılı bilgi veren Çerkez, KKTC’deki 65 bin çocuğun haklarını kuvvetlendirmek ve çocuk odaklı toplum oluşturmak için çalıştıklarını vurguladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ