12 Aralık 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Sorunlar aşılır ama...”
13 Nisan 2011 Çarşamba 15:08

“Sorunlar aşılır ama...”

Eroğlu, TC Emekli Astsubaylar Derneği’ni kabulünde vurguladı:

Eroğlu: “Zaman zaman yaşanan sorunlar aşılır ancak bazı şeyler kaybedilirse geri kazanılamaz”

 

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, bugün öğleden sonra Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği İstanbul İl Başkanı Ahmet Atik ve heyetini kabul etti. Konuk heyete GKK Emekli Astsubaylar Derneği yöneticileri de eşlik etti.

 

Atik, kabuldeki konuşmasında, geçmiş yıllarda gerçekleştirdiği ziyarette Eroğlu’na “Cumhurbaşkanı diye hitap etmeyi” dilediğini ve bunun gerçek olduğunu söyledi.

 

Atik, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) gönülden bağlı olduklarını kaydederek, Kıbrıs Türkü’nü de her konuda desteklediklerini belirtti.

 

Eroğlu: Bazı şeyler kaybedilirse

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu da konuşmasında, Atik’in, Cumhurbaşkanlığı konusundaki dileğini anımsadığını belirterek, konuk heyettekilerin uzun yıllar TSK’ya şerefle hizmet verdikten sonra emekli olduklarını kaydetti.

 

TSK mensuplarının Kıbrıs için kan ve ter akıttıklarını vurgulayan Eroğlu, 1974 Mutlu Barış Harekatı sonrasında devletin çatısı altında özgürce yaşadıklarını, ülkede zaman zaman yaşanan sorunların aşılabileceğini, ancak bazı şeylerin kaybedilmesi halinde geri kazanılamayacağını söyledi.

 

Geleceğin daha iyi olacağını ifade eden Cumhurbaşkanı Eroğlu, Kıbrıs Türkü’nün Anavatan Türkiye’ye ve TSK’ya her zaman bağlı olduğunu, kamuoyu araştırmalarında bunun daima ortaya çıktığını kaydetti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ