19 Ekim 2018 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Son moda çılgınlık!
12 Mart 2012 Pazartesi 19:01

Son moda çılgınlık!

İnsanların röntgencilik arzusu sınır tanımıyor

2008'de işini kaybeden Teixeira, kedisi üzerine kafa yormaya başladı. Evin dışındayken kedisinin nereye gittiğini, kimlerle olduğunu, neler yaptığını merak eden kadın, annesinden ve arkadaşlarından 100 bin euro borç toplayarak "Hayvangözü" (Eye Animal) ismini verdiği kamerayı üretmek için çalışmaya başladı.


2010 yılında kendi şirketini kuran ve 35 gramlık, 4 GB'lık kamerayı üretmeye başlayan Paolo Teixeira, bu ilginç buluşunu bir yıl içinde bin hayvan sahibine satmayı başardı.ÖNCE KENDİ KEDİSİNDE DENEDİ

Teixeira, kamerayı ilk kez kendi kedisi Padme'de denedi. Kendi teraslarından çıkıp tüm günü Paris çatılarında dolaşarak geçiren Padme boynundaki tasmaya asılan kameradan dış dünyayı, kendi gözünden kaydetti.


Paolo Teixeira, ilk denemede bu yaptığının bir nevi "röntgencilik" olduğunu düşünerek rahatsız olduğunu itiraf etti, ancak kedisi bir saat dolanıp geri geldiğinde ailece izledikleri çekimin kendilerini oldukça güldürdüğünü de söyledi.Padme'nin çatı tırabzanlarında dolaştığı, mutfak tezgahında gezindiği kamera çekimleri daha sonra üç dakikalık bir tanıtım filmine çevrilerek kameranın pazarlanmasında kullanıldı.

 

Milliyet

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ