10 Aralık 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Son 3 gün!
08 Nisan 2011 Cuma 13:40

Son 3 gün!

AKP, CHP ve MHP genel merkezlerinde ışıklar sönmüyor

Parti genel merkezleri milletvekili aday adaylarının kuşatması altında. Erdoğan, Kılıçdaroğlu ve Bahçeli seçimlerini 3 gün içinde yapacaklar ve listeler Pazartesi günü Yüksek Seçim Kurulu’na verilecek…

 

AK Parti, CHP ve MHP genel merkezlerinde ışıklar sönmüyor.

11 Nisan’da netleşmesi gereken milletvekili adaylarını belirlemeye çalışan partilerin genel merkezleri de, aday adayları tarafından kuşatılmış durumda.

10 kurmayıyla birlikte son kararını verecek olan Başbakan Erdoğan parti genel merkzinde. CHP ön seçim ve kontenjan haricindeki 425 ismi, MHP de kamuoyu yoklamaları ve teşkilatın görüşlerini doğrultusunda adaylarını belirlemek için çalışıyor.

 

AKP: İsminizi göremezseniz şaşırmayın


Başbakan Erdoğan, son grup toplantısında, "bazı önemli isimler liste dışı kalabilir" sözlerine, "İsminizi göremezseniz şaşırmayın”ı da eklemişti. Bu açıklama, muhtemel adaylar için endişe yaratmış durumda.

 

CHP: Adaylarla görüşüyorlar


Aday adaylarının genel merkez üzerindeki baskısının sürdüğü CHP’de dün MYK toplandı.

Bazı genel başkan yardımcılarının aday adaylarıyla görüşmeleri halen sürerken, MYK’da, ön seçim yapılan kentlerde genel merkez kontenjanından aday gösterilecek isimler görüşüldü.

 

MHP: 2 bin 5 yüz aday adayı


MHP’de de liste heyecanı yaşanıyor. Seçim çalışmalarını 1 Ekim’de Kars’ta başlatarak en erken yola çıkan parti olan MHP’de 2 bin 5 yüz aday adayı var. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ