16 Ekim 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Solkanat isyanlarda!
23 Nisan 2011 Cumartesi 13:42

Solkanat isyanlarda!

Lefke teknik direktörü, çok sert açıklamalarda bulundu..

Beyzade ÜNALMIŞ

 

Geçtiğimiz Çarşamba akşamı Lefkoşa Atatürk Stadı’nda Çetinkaya, Lefke arasında oynanan URCAN VANGÖL Federasyon kupası finalinde çıkan olaylar sonunda Çetinkaya takımının hükmen galip gelip kupanın sahibi olması ve Lefke takımına verilen cezalar Lefke camiasında şok yaşanmasına neden oldu. Yaşanan olaylardan sonra görüşlerini aldığımız Lefke teknik direktörü Mehmet SOLKANAT sert açıklamlarda bulundu.

 

 

YAPANLARIN AKILINDAN ŞÜPHEM VAR:

 

Karşılaşmanın uzatma dakikalarında Çetinkaya lehine çalınan penaltı düdüğünden sonra sahanın savaş alanına dönmesini halen daha yaşadığını aktaran SOLKANAT, çalınan penaltı düdüğünü kendisinin maçın bitiş düdüğü sandığını ve doğal olarakta ellerini havaya kaldırarak sevincini gösterdiğini, ancak bu yaptığı hareketin bazı kesimler tarafından seyirciyi kışkırtma ve sahaya davet etme olarak gösterildiğini ve bununda kendisini rahatsız ettiğini söyledi. Sahaya ilk giren taraftarın Leke takımında futbol oynayan Kaptan Fırat’ın kardeşi, Murat olduğunu söyleyen Solkanat, Murat’ın sahaya girmesini kendiside tasvip etmediğini ancak sahaya girişinden sonra Çetinkaya futbolcusu Hüseyin Şevki tarafaından yumruklanması ve ardından da hem kendi yedek kulubesi hemde Lefke taraftarının istenmeyen olaylarda bulunduğunu aktardı. Olaylarda kendi futbolcularının olduğunuda belirten Mehmet Solkanat, mücadele boyunca Lefke takımının çok güzel bir futbol ve oyun sergilediğini ve Çetinkaya takımından fazlası ile kupayı hak ettiklerini ancak anlamsız şekilde verilen penaltıdan sonra yaşananların kendilerini ve özellikle şahsını çok üzdüğünü vurguladı. Maç öncesi atanan hakem konusunada değinen Solkanat, maça atanan hakemin en başta yapılan hataların başında geldiğini ve maç içerisinde yaptığı bariz hatalarında göz önünde bulundurulması gerektiğini aktardı. Maç boyunca futbolcularının çok bariz faullere maruz kaldığını ancak hakemin avantaj kuralı uyguladığını kendilerinin anlamsız şekilde 10 kişi kaldığını ve Çetinkaya takımının daha ikinci yarının başında 10 kişi kalması gerektiğini de hatırlatan SOLKANAT kötüye gidişin habercisi olarak daha maçın bitmeden yaşanan olaylardan ortada olduğunu söyledi.

 

 

CEZALARA İTİRAZ EDECEĞİZ

 

Disiplin Kurulu’nun Lefke takımının sahasının 10 maç kapanmasına kendisinin 5 maç ceza almasına ve bunun yanında da olaya karışan futbolcularının da ceza almasına değinen Mehmet SOLKANAT, verilen cezaların halen daha şokunu yaşadığını ve özellikle kendisine verilen 5 maçlık cezaya itiraz edeceklerini, geçen yıl yine aldıkları saha kapatma cezasını yaşadıklarını ve kendilerinin bu cezadan fazlasıyla ders çıkardıklarını ve asla taraftar ve futbolsever sayılmayan insanlık dışı birkaç kişi yüzünden aldıkları cezaya da itiraz edeceklerini söyledi. Olaya neden olan kişilerin hiçbir şekilde görmek bile istemediğini vurguladı.

 

 

BEN HAKETMEDİM

 

Kendisine verilen 5 maçlık ceza üzerinde bir hayli duran Mehmet SOLKANAT olayları başlatan kişi diye ilan edildiğini ve sezon boyunca da bunu yine yaşadığını ancak karakter yapısının çok farklı olduğunu, belirli kesimler tarafından olayın baş mimarı olarak gösterilmesinin kendisini çok derinden üzdüğünü söyledi. En başta yaşananları kendisini üzdüğünü ve hiç hoş olmadığını, “Futbolda kara leke” diye adlandıran Solkanat, maç gecesi Lefke taraftarının içerisinde olan ve olayları başlatan kişilerin Lefke taraftarı ya da futbolsever olarak görmediğini de sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ