22 Ekim 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Solda ayrışma
22 Nisan 2011 Cuma 15:55

Sol'da ayrışma

YKP, BKP ve KSP 25 Nisan'daki mitinge katılmayacak

YKP, BKP ve KSP, son dönemde gelişen kitle hareketinin bazı siyasi partilerce kendi çıkarlarına alet edilmeye çalışıldığını ve 25 Nisan tarihindeki eylemin de bu yönde atılan bir adım olduğunu ileri sürerek, söz konusu eylemi desteklemeyeceklerini açıkladı.
 

 

YKP Yürütme Kurulu Sekreteri Murat Kanatlı, BKP Genel Sekreteri İzzet İzcan ve KSP Genel Sekreteri Yusuf Alkım dün KTÖS’de düzenledikleri ortak basın toplantısında, son siyasi gelişmeler ve 24 Nisan iradesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.


 

CTP, TDP ve DP’ye suçlama

 

Ortak açıklamada, “CTP, TDP ve DP, gelişen toplumsal muhalefeti hükümet olma uğruna kendilerine mal etmeye ve mücadeleyi hükümeti devirerek yerine geçmekle sınırlamaya çalışmakla” suçlandı.25 Nisan tarihinde gerçekleştirilecek eylemi bu nedenle desteklemeyeceklerini açıklayan söz konusu partiler, halka da “bir kez daha oyuna gelmeme” ve “eyleme katılmama” çağrısında bulundu.


Açıklamada ayrıca YKP, BKP ve KSP’nin işbirliği yapmaya devam edeceği ve 1 Mayıs eyleminde blok olarak hareket edeceği belirtildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ