15 Ekim 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sky tanıtıldı
17 Nisan 2011 Pazar 13:57

Sky tanıtıldı

İstanbul - Ercan seferlerinin başlamasıyla ilgili tanıtım toplantısı düzenlendi

İstanbul Sabiha Gökçen’den, Ercan Havaalanı’na haftanın 3 günü gerçekleşecek seferler yanında, Sky Havayolları 13 Mayıs’tan itibaren yine haftanın 3 günü olmak üzere bu kez Antalya’dan Ercan’a sefer başlatacak.


İlk seferini önceki gün Sabiha Gökçen-Ercan arasında gerçekleştiren havayolu, bununla ilgili olarak Cratos Premium Hotel’de tanıtım toplantısı düzenledi.


Toplantıya Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hamza Ersan Saner, Türkiye Cumhuriyeti Yardım Heyeti Turizm Müşaviri Bekir Karaduman, Sky Havayolları Genel Müdürü ve Kayı Grup Türkiye CEO’su Tahir Görgülü, Sky Havayolları Kıbrıs Temsilcisi İsmail Abidin, Turizm Çevre ve Kültür Bakanlığı Müsteşarı Şahap Aşıkoğlu’nun yanısıra turizm sektörü temsilcileri katıldı.

 Saner: Rekabetin ülkeye önemli katkı sağlayacak


Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hamza Ersan Saner yaptığı konuşmada, Sky Havayolları’nın KKTC’ye başlattığı tarifeli seferlerden duyduğu memnuniyeti belirterek, hükümet programı doğrultusunda bakanlığın aldığı kararla ülkeye gelen havayolu sayısını 2 katına çıkardıklarını belirtti. Bir ada ülkesi olarak turizmde daha üst noktaya ulaşabilmek için ulaşıma büyük önem verilmesi gerektiğini ifade eden Saner, ülkeye uçan hava yolu şirketi sayısının artmasının hava yolu ulaşımına kalite ve konforun yanı sıra bilet ücretlerinde ucuzlama yaratacağını, bu tatlı rekabetin ülkeye önemli katkı sağlayacağını kaydetti.


Bu aşamadan sonra hükümete ve bakanlığa düşen görevin Ercan Devlet Hava Limanı’na “yap işlet devret” modeliyle daha çağdaş bir terminal binası kazandırmak olduğunu belirten Bakan Saner, bu proje için gerekli tüm çalışmaların tamamlandığını söyledi.


KKTC’ye uçan havayolu şirketlerinin sayısının artmasıyla birlikte Ercan Hava Limanı’nın yolcu yoğunluğu bakımından Türkiye’deki 4 büyük hava limanından sonra gelmeye aday olacağını da ifade eden Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hamza Ersan Saner, Sky Hava Yolları’nın uçaklarında Kuzey Kıbrıs’a özgü motifler taşıyacak olmasının da anlamlı olduğunu vurguladı.Görgülü: 59 TL’ye uçulacak


Sky Havayolları Genel Müdürü ve Kayı Grup Türkiye CEO’su Tahir Görgülü ise, 11 yıllık bir geçmişe sahip Sky Havayolları’nın, şirket olarak KKTC’ye sefer başlatmasından duyduğu mutluluğu belirtti.


Sky Havayolları’nın dünden itibaren, İstanbul Sabiha Gökçen ve Ercan Havalimanı arasında, haftanın 3 günü tarifeli seferlere başladığını, 13 Mayıs’tan itibaren ise Antalya ile Kıbrıs arasında da haftanın 3 günü olmak üzere sefer başlatacağını aktaran Görgülü, bu destinasyonlardaki uçuş fiyatını 59 TL olarak belirlediklerini kaydetti.


Sky Havayolları olarak Yavruvatan Kıbrıs’ı en önemli destinasyonlar arasında gördüklerini ifade eden Görgülü, Antalya - Ercan arasında gerçekleşecek seferlerin, Antalya’ya gelen yabancı turistlerin KKTC’ye taşınmasına da imkan tanıyacağını söyledi.Abidin: İvme kazandıracağız


Sky Havayolları Kıbrıs Temsilcisi İsmail Abidin de konuşmasında, Türkiye’ye Avrupa’dan en fazla turist taşıyan şirketlerden biri olan Sky Havayolları’nın KKTC seferlerinin başladığını belirterek, seferlerin ülke turizmi ve taşımacılığına ivme kazandıracağını belirtti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ